Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magánegészségügyről tapasztala...

Magánegészségügyről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kell hozzá rendezett TB?

Normálisan elvégzik a vizsgálatokat, pl szűréseket, kórokozók, vírusok kitenyésztését?

Biztosítás a jobb vagy ha mész és fizetsz?

Kinek mi vált be, milyen? Milyen a normálhoz képest? Életszerű, megélt tapasztalatok érdekelnek nem a reklám meg a fizetett cikkek amiket olvasok.

Lépésről lépésre. Légyszi.


2022. szept. 27. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá TB. Hiszen teljes áron kifizetsz minden kezelést, ellátást, vizsgálatot.


Általában ugyanazokba a laborokba küldik a tenyésztéses és egyéb vizsgálati anyagokat, mint az állami tb. Szerződés alapján.


Mit értesz azon, hogy biztosítás? Magánbiztosítás...?? Ami fizeti a magánklinikai ellátást is?

2022. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Kell hozzá rendezett TB?"

Nem.


"Normálisan elvégzik a vizsgálatokat, pl szűréseket, kórokozók, vírusok kitenyésztését?"

Persze. Ugyanazt kapod, mint államiban, csak hamarabb van időpont, jobb a környezet, és kedvesebbek veled. De szakmailag ugyanaz.


"Biztosítás a jobb vagy ha mész és fizetsz?"

Biztosítás? Magyarországon magán biztosítási rendszer nem igazán alakult még ki, hacsak nem maradtam le valamiről. Ez esetben légy szíves világosítsatok fel! Vannak egészségpénztárak, azokban érdemes lehet gondolkodni.


"Kinek mi vált be, milyen?"

Ha államiban sokára kapok időpontot, viszont nagyon szeretnék haladni, akkor megyek magánba. Meg nyilván akkor, ha valamit nem támogat a tb (pl. szemüveget csak nem tudom hány dioptria felett támogat, így azt szinte mindenki magán úton intézi).

2022. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, fogalmam sincs hogyan működik ez a terület. Nyilván azt szeretném, hogy ha, már bocsánat ha nyersen fogalmazok, begyullad a szemem, vagy gombás a lábam, vagy elfertőződik egy seb, vagy begyullad a mandulám. Odamegyek, kitenyésztik először a kórokozót, és célzottan kezeljük.


Nem ez a ránézésre már felír valami tégelyes libazsírt a bőrgyógyász, meg szemreveételezéssel megmondják mi a bajod. Meg hogy ha nem válik be a gyógyszer egy hét múlva menjek vissza.

Profi kezelést szeretnék és profi kivizsgálást.


Bármilyen ajánlást, stb elfogadok. Illetve kérlek írjátok le hogyan működik.

Most a tbm- rendezetlen külföldi munka miatt, de ezt hamarosan rendezni fogom. Viszont nem tudom, hogy ettől függetlenül amíg nincs rendezve el tudok-e menni magánrendelőbe. Esetleg biztosítást lehet-e kötni. Vagy ezt ne így képzeljem el.


Én pontosan tudom, hogy sajnos az közegészségügy az egy vicc.

Szeretnék profikhoz menni, de nyilván nem milliókért.

2022. szept. 27. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Én most fogom megműtetni a szemem lézerrel, mert elegem van a kontaktlencse meg a szemüveg mizériából, de az egy egyszeri kezelés lesz.
2022. szept. 27. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában ugyanazok az orvosok dolgoznak ott, mint a kórházakban. Tehát a tudás ugyanaz. Amiben más a magán. Az időpont nem tájékoztató jellegű, a legtöbb amit várnom kellett, az 10 perc volt, de ezért is folyamatosan elnézést kértek és kaptam kedvezményt az árból. A másik az idő. Itt egy betegre 15-30 perc jut, nem 5 perc. Több idő jut a vizsgálatokra és több idő jut arra is, hogy megbeszéljétek az orvossal a dolgokat. Az orvosok is nyugodtabban, hiszen nem kell annyira hajtani, így van idejük a leghülyébb kérdéseket is megválaszolni. A körülmények is jobbak, bár vannak szépen felújított kórházak, de sajnos nem az általános. A magán rendelőkben minden modern és tiszta, a recepciósok pedig kedvesek, nem életunt öregasszonyok. Ami nekem például nagyon tetszett, hogy az urológián nem volt asszisztens. Így maximális volt a diszkréció. A rendelő ajtai is hangszigeteltek, így nem hallani a bent zajló beszélgetéseket. Állami endkrinológiai rendelésen volt "szerencsém" végighallgatni azt, hogy az orvos közli a bent lévő beteggel, hogy rossz indulatú daganata van. Természetesen mehetsz nem rendezett TB viszonnyal is, viszont TB szám lehet, hogy kell. Az EESZT miatt.
2022. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vírusokat izolálni és kitenyészteni nagyon nehéz, egyáltalán nem mindennapos dolog. De mivel amúgy is gyerekcipőben járnak a vírusellenes gyógyszerek, a konkrét kórokozó ismerete nem változtat azon, hogy otthon kell kipihenned a bajt. Baktériumokat egyszerűbb tenyészteni, de azoknak is kell egy hét. Addigra jó eséllyel el is múlik a mandulagyulladásod. Vagy ha kell antibiotikum, egy széles spektrumú (=sok fajta baktériumfajtát megölő) antibiotikum elég.


Ez csak az én személyes véleményem, de értelme ennek nincsen, mivel szinte minden esetben teljesen jól működik, ha a valószínű kórokozók szerint kezelnek.


De ez csak az én véleményem, mindenki azt csinál, amit akar. Vannak magán helyek, ahol jó pénzért boldogan kitenyésztik a baktériumokat vagy gombákat. Vírusokat ott sem, legfeljebb egy-két specifikus teszt létezik (amilyen a jól ismert covid teszt).

2022. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam.
2022. szept. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!