Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » PSZICHIÁTRIA és Pszichológus...

PSZICHIÁTRIA és Pszichológus között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2022. szept. 28. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A pszichiáter orvos, orvosi végzettsége van. A pszichológus meg csak egy "enyhe" beszélgető partner, gyógyszert nem írhat fel, és nem diagnosztizálhat.
2022. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter gyógyszert ír fel, a pszichológus beszélget veled.
2022. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbi írhat fel gyógyszert, az utóbbi nem.
2022. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem enyhe! Az a közértes néni. Hanem tudatos, tervezett, szakszerű terápiát folytat. És a klinikai szakpszichológus, pláne a pszichoterapeuta diagnosztizálhat is.
2022. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, három "teadélutánosnak" sem esett le hogy bipoláris zavarom van, valamint borderline-om :) Szakszerűek voltak tényleg :)
2022. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Azok milyen pszichológusok voltak, akiknek nem tűnt fel? És akkor ki diagnosztizált?
2022. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Neves egyetemről végzettek... ennyit ért. Pszichiáter diagnosztizált végül.
2022. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
4 Nálunk a pszichátrián még a klinikai szakasszisztens is diagnosztizál, mert súlyos hiány van pszichiáterből. Csak egyetlen egy van az egész megyei szakrendelésen, és az is csak ritkán van ott. Legutóbb azt diagnosztizálta nálam hogy bipoláris vagyok. A Doktornőnek meg rengeteg ilyen papírt visznek, és aláírja őket szó nélkül. Mikor találkoztam egyszer a pszicháterrel csodálkozott is, hogy én bipoláris vagyok? Ennyit a kitünő egészségügyi ellátásról. Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam. De helyes választ már leírták előttem.
2022. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!