Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a pszichiáter...

Mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus nézetei között?

Figyelt kérdés
A pszichológus egyértelműen a beszédre alapozza a terápiát , és a pszichiáter? Teletöm gyógyszerekkel? Ő azt keresi milyen testi dolgok miatt vagyok ilyen? Tehát ő elküld vizsgálatokra? Pár mondatot váltunk és ad pár gyógyszert és ezzel elintézett? Mert itt keresgéltem és szinte csak ez jött le. 14/L

2013. máj. 17. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem orvos. Ő alapból nem is írhat fel gyógyszereket. Különböző terápiákkal, beszélgetéssel próbálja megoldani a problémákat. Mondhatjuk az is, hogy ő ált. az "enyhébb" esetekkel foglalkozik.


A pszichiáter orvos. Ő is beszélgethet a pácienssel, és szokott is, de ő már gyógyszerekkel is kezel.

Na meg ő foglalkozik olyan problémákkal is, amelyekkel a pszichológus nem tudna mit kezdeni. Pl. egy skizofrénnel nem hiszem, hogy sokra jut egy pszichológus.

2013. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy a pszichológus nem írhat gyógyszert de nagyon mÁs a 2? Én a pszichiátereket mindig ridegebbnek képzeltem el és eléggé tartok tőlük..
2013. máj. 17. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Én jártam pszichiátriára, és egy nagyon kedves, aranyos nő volt az orvos. Beszélgettünk, elmondhatsz neki bármit, és igen, írt fel gyógyszert is. De csak annyiban más, hogy ő arra is rájön, ha agyilag van problémád, amit lehet gyógyszeresen kezelni.
2013. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ez emberfüggő. Valószínűleg van olyan pszichiáter, aki kdves, beszélget veled, de van olyan is, aki 2 perc alatt felír egy gyógyszert és mehetsz.


Egyébként szerintem a probléma jellegétől függ, hogy hova érdemes fordulni.

Szervi problémával (pl. a fentebb említett skizofréniával) pszichiáterhez kell menni.

Viszont ha mondjuk úgy érzed, hogy van egy enyhe depressziód, azt meg lehet próbálni inkább pszichológussal kezeltetni.

Aztán ha ő nem jut eredményre, akkor jöhet a pszichiáter meg a gyógyszerek.


Milyen problémád van, ami miatt ezen gondolkodsz?

2013. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, ebből a szempontból nincs különbség., egyik sem ridegebb a másiknál.

A különbség a kezelés módjában van, a pszichiáter ebből a szempontból többet "nyújthat" a betegnek.

2013. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát pszichológus nem vált be ezért kellek pszichiáterhez menni , nem szeretnék de úgymond muszáj .
2013. máj. 17. 15:49
 7/10 A kérdező kommentje:
#3 : és azt szabad megkérdezni akkor hány éves voltál? vagy most mennyi vagy?
2013. máj. 17. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, a pszichiáter orvos. És nincs idő a beteggel annyit beszélgetni, amennyi kellene, ezért (is)csak tömi a gyógyszereket (van amire kell gyógyyszer, de a beszélgetést semmivel nem lehet kiváltani). Ez nem oldja meg a betegséget, csak olyan, mintha egy furkósbottal jól fejbe vágnának, és nem lesz olyan hibás gondolatod. Hogy semmilyen sem lesz, az már nem érdekes. Egy jó(csak a jó!) pszichológus rávezet a beszélgetések alatt, hogy oldja meg saját maga az ember a problémáit. Nem oldja meg helyette, mert az olyan mintha aki járni tanulna, mankót kapna és azzal járna.
2013. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
akkor nem érdemes pszichiáterhez menni?
2013. máj. 17. 16:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy van, hogy "ha a pszichológus nem tud segíteni, akkor pszichiáterhez kell fordulni".

Skizofréneket is kezelhetnek pszichológusok, nem kizárólag pszichiátriai esetek. Vannak például a klinikai szakpszichológusok, akik a személyiségzavarosokat kezelik, tehát ez nem annyira fekete vagy fehér, mindig az aktuális terapeuta dönti el, hogy van-e szükség pszichiátriai kezelésre vagy ő is meg tudja gyógyítani a páciens terápiák alkalmával.

Kérdező: nem neked kell azon gondolkoznod, hogy vajon el kell-e menned pszichiáterhez, ha jársz pszichológushoz, légy türelmes, nincs gyógyulás egyik napról a másikra, ha a terapeuta úgy gondolja, hogy gyógyszerekre van szükséged, továbbküld egy pszichiáterhez, akik nem ridegebbek, mint a pszichológusok, csak általában kórházakra asszociálunk és nem egy meleg szobára kanapéval, ettől még valószínűleg ugyanolyan kedvesek és törődőek, akik a javadat akarják.

2014. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!