Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire alacsony ez a hdl...

Mennyire alacsony ez a hdl koleszterin szint?

Figyelt kérdés

1,4 mmol/L lett, de szerintem amikor legutóbb voltam vérvételen, 3 éve is pont ennyi volt, csak akkor nem foglalkoztam vele.

1,7 felett lenne jó a papír szerint.

A többi érték jó mind jó, a többi "fajta" koleszterin is. Ldl koleszterin 2,95, a sima koleszterin 4,7.


Kell ezzel az 1,4-es hdl koleszterinnel foglalkozni vagy feleselges?


Amúgy 25 éves nő vagyok.



2022. okt. 4. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha magas lenne, az lenne a rossz...
2022. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem éppen... Olvass utána mi a különbség a hdl koleszterin és az ldl koleszterin között.

Minek válaszolnak itt az emberek olyan kérdésre, amihez nem értenek?

2022. okt. 4. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Étkezéssel javíthatsz rajta. Habár ez az érték sem rossz, de elvileg a HDL (a ‘’jó koleszterin’’) akkor jó ha minél magasabb.
2022. okt. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: tudtommal az étkezéssel kb. 15-20%-ban lehet befolyásolni a koleszterinszintet... Vagy ez csak a "rossz" koleszterin esetében igaz?
2022. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőt lehet valamilyen szinten étkezéssel befolyásolni. LDL-nél sokban függ attól, hogy elhízás miatt magas vagy genetikailag. Genetikainál sok mindent nem lehet tenni, marad a gyógyszeres kezelés.


HDL szintet pozitívan befolyásoló ételekből pedig van egy pár.

2022. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!