Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire tragikus ez a koleszt...

Mennyire tragikus ez a koleszterin érték? Tényleg nem lehet ezt már csökkenteni?

Figyelt kérdés

Évek óta növekszik. Kb 1 éve diétát tartok, nagyon kevés hús, szinte 0 tejtermék, sok hal és sok elemében lényegében mediterrán étrend. Testsúlyom jó, lassan már túl vékony vagyok, érdekes, a testzsír%-om nem jó, de az is benne van még a megfelelő tartományban. Hobbiszinten az átlaghoz képest relatív komolyan sportolok.


Össz - 6,5

HDL - 1,95

LDL - 4,12

triglicerid - 1,04


Nő vagyok, nem dohányzom.


Tudom, hogy nem a világvége a gyógyszer, próbálom is szoktatni magam a gondolathoz, de azért kétségbe vagyok esve! Így is egy másik betegségemre szedek, természetesen egyik lehetséges mellékhatása a koleszterinszint növekedése. Fülzúgásom is van, nemsokára szeretném kivizsgáltatni, de tudtommal ezt is okozhatja érszűlület, érelmeszesedés.

A diétám miatt hülyének néznek a barátaim, a munkatársaim, a családomban, amikor meglátogatom őket, feszültség van, ha bárhogyan szóba kerül vagy látják, hogyan étkezem.

Mégsincs eredménye.



2022. ápr. 25. 20:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 A kérdező kommentje:

Ez is az én 6 éves kérdésem, még régi fiókról:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__807..


Az akkorinál jóval-jóval többet sportolok, kevesebb a csoki (több napon nem eszem, mint igen), sok nasit cserélek édesítőszeresre, rozsos kenyeret fogyasztok, rengeteg zöldséget.

2022. ápr. 25. 20:09
 2/100 anonim ***** válasza:
0%
3-as szinten tragikus
2022. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
75%
vizet viszel be eleget?
2022. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 A kérdező kommentje:
Igen!
2022. ápr. 25. 20:28
 5/100 anonim ***** válasza:
75%
Gyógyszeres kezelés CV rizikó (kor, társbetegségek, családi anamnézis) függvényében indokolt lehet, de nem feltétlenül (>5 LDL-nél rizikótól függetlenül indokolt lenne). Az egészséges életmód folytatása mindenképpen javasolt. A fülzúgás kivizsgálását jó nem halogatni, a panasz kezdete óta eltelt napok számával az eredményes kezelés esélye folyamatosan csökken.
2022. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 A kérdező kommentje:

Legalább 10 évvel ezelőttig tudom visszavezetni a fülzúgásomat és pár hónapja tudom, hogy ez baj, nem pedig természetes. Abszolút nem zavar, ahogy egy légkezelő rendszert, egy fűtés keringetőszivattyút, a madarakat, az utcazajt, a párásítót is ki tudom zárni.


Mi az a CV rizikó? Mármint a CV mi?


Úgy tudom, hogy 10-20%-ban csökkenthető a koleszterin.

Nekem tavaly nyáron 7-es volt, pár hónapja 5,9, most 6,5. Miért nőtt vissza? Miért nem sikerül csökkenteni ebben a 10-20%-ban?? Vagy miért emelkedett megint vissza?


Eszem néha zabot is, a köret szinte csak rostos, még fehér rizs is csak néha. Nassolás jóval ritkábban, mint régen. Milka csokit például nem is fogtam a kezemben már közel 1 éve.

2022. ápr. 25. 22:09
 7/100 anonim ***** válasza:
26%
lehet májprobléma vagy pajzsmirigy. a kevés alvás is rizikófaktor.
2022. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyemet jobban megnézték tavaly, jó volt, bár a mostani leletben a TSH elég magas, attól is dobtam egy hátast. Tudom, hivatalosan 5-ig jó, de a gyakorlatban meg 2 alatt a jó.


Nagyon rosszul alszom mostanában, az egy dolog, hogy az okosóra is ezt mutatja, de sokszor túl hamar ébredek magamtól. Pedig 8,5-9 óra az alvásigényem.



Ha a májjal van gond, azt laborban kimutatja valamilyen érték?

2022. ápr. 25. 22:18
 9/100 anonim ***** válasza:
100%
Én a #5 vagyok, a CV rizkó kardiovaszkuláris rizikót jelent (ha leírod életkorod, vérnyomás értékedet, hogy van-e magas vérnyomásod/cukorbetegséged, és a családodban édesapádnak 55, édesanyádnak 65 éves kor előtt volt-e kardiovaszkuláris betegsége tudok mondani konkrétat). Diétával valóban kb. 10%-ban csökkenthető, a többi genetika. Összkoleszterin-szint helyett az LDL informatívabb.
2022. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 A kérdező kommentje:

Anyámról semmit se tudok.


Apumnak érszűkület, érelmeszesedés van, most 61 éves, de nagyon erős dohányos.

Nem tudom, 55 éves korában fennáll-t ez, az érszűkület durva tünetei 1-2 éve vannak nála.


100/65 a leggyakoribb otthoni vérnyomás.


29 vagyok.



Most az éhgyomri vércukor is 5,4 volt, de korábbi leleteken rendre 5 alatt.

2022. ápr. 25. 22:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!