Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha elmennék vért adni, hogy...

Ha elmennék vért adni, hogy ingyért megtudjam a vércsoportomat, észrevennék, hogy csak 40 kg vagyok és vérszegény? lehet ebből baj vagy nem vészes?

Figyelt kérdés
Anyám 15xös véradó vokt, mire kibukott h vszegènny. Elvesztette a kiskönyvét, így az én vcsoportom nincs meg. Jött egy vöröskeresztes liba az egyetemi véradónapra és tapsikolt, és megsértődött h vérszrgényként nem rohantam vért adni. De most adnék, mert tudni akarom a vércsoportomat. Az a kérdés, lehet-e vérszegényként bajom belőle. Zsíros vagyok, többnek látszom 40 kg-nál. (elvileg 50 kg az alsó határ) uLebuknék? Végül is nekik mind1, a vér az vér, a pénz az pánz.

2022. okt. 4. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁLLJ!


Sima véradásért, Magyarországon nem jár lóvé. Te külföldön laksz, vagy kevered a plazma adással?


Amúgy semmit nem adhatsz vérszegényen, 40 kilósan.

2022. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ne hánytasd magad, és akkor adhatsz vért.
2022. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő kiderül és így nem adhatsz. De, ha a súlyod miatt mondjuk nem zárnak ki rögtön, mert elhiszik, hogy több vagy, akkor mikor megnézik a hemoglobin szinted, akkor az elején kiderül a vércsoportod is. De legkésőbb ott kiesel.
2022. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Így nem adhatsz vért, simán lebuksz, meg hazudni sem szép dolog.

Véradásnál a helyszínen nem is derül ki az Rh. Menj el egy `vércsoport meghatározásra` ha ennyire érdekel.


Nem ismerem ezt a helyet de kb nulla idő alatt ezt találtam neked:

[link]

6500 HUF

2022. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Meg szokták mondani az rh-t is véradáson.
2022. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Azon én is kiakadok, amikor olyat kérnek, ami nekem sincs. Mért nem a fél vesémet kérik, abból 2 van?

50kg alatt viszont szóba sem állnak az emberrel véradáson, ott orvos is rád néz és ha sápadt vagy, már hazaküld. Baj nem lesz belőle, de nem fognak rendesen megcsapolni, mert a megelőző teszteken el fogsz bukni.

2022. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ingyen is be tud írni egy vércsoportmeghatározásra, ugyanúgy sztk-s rendelés keretein belül
2022. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha úgy nézel ki, hogy vagy 50 kg, akkor nyilván nem fognak alapból elhajtani. Gondolom helyfüggő, de ahol én voltam először, ott úgy ment, hogy egy nővér először megnézte a vércsoportot (rh-t is) meg a hemoglobint, utána mehettél tovább az orvoshoz. Namost, valószínűleg itt kibukna az alacsony hemoglobin - de addigra kiderül a vércsoportod.


És igen, nem szép dolog, ha odamész, pedig tudod, hogy nem adhatsz. Nem tudom, miért lehet olyan fontos, hogy tudd a vércsoportod, kb semmire sem kell a hétköznapi életben, ha kell, akkor meghatározzák úgyis. Az ilyen vércsoportdiéta stb. nettó hülyeség.

2022. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyes, te állj, ne kajabálj, nemm keverem, te nem figyelsz, tudom, hogy a vérért nem fizetnek, nekik viszont pénzük van belőle, gondolom, ez összefügg azért a lazasággal meg a vonakodó sápatagok unszolásával.

Négyes, köszi, ez olcsóbb, mint amit én találtam, de még ez is kihagyós, mert vashiányom van: nincs egy vasam se :)

Köszi, Hetes, lehet, megpróbálom, de a miénk arra is lusta, ami a kötelessége lenne, nemhogy még brahiból írjon valamit.

2022. okt. 5. 03:20
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Vérszegényen eleve nem is adhatsz vért, a 40 kilóddal pedig helyből kivágnak.


Azt nem adod el 50-nek. ;)

2022. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!