Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsit félek a hirtelen...

Kicsit félek a hirtelen szívleállástól, mit tegyek? Hétvégén futóverseny, egy rövidebb távon indulok!

Figyelt kérdés

Eleve relatív gyakori a hirtelen szívhalál sportolóknál, hobbisportolóknál, mostanában pedig pláne, múlt héten három ilyenről lehetett hallani.

A COVID is nagyon-nagyon gyakran okoz szívizomgyulladást. Körülöttem voltak betegek és voltam emberek között. Mintha kimerültebb, erőtlenebb lennék, mint máskor. Ki tudja, hogy esetleg valamilyen felsőlégúti betegség?

Plusz korai repolarizációm van, nem tudom pontosan, mi az, de azt olvasni róla, hogy a népesség kb. 5 %-ánál van, de a hirtelen szívleállásos esetekben viszont 30%-ban.


Inkább ne hajtsam magam hétvégén?


2022. okt. 5. 19:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%
20: hát akkor döntsd el, hogy inkább rettegni szeretnél, vagy elindulni a versenyen...
2022. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Szeretnék indulni, csak félek, hogy nem bírja a szívem.
2022. okt. 5. 21:48
 23/38 anonim ***** válasza:
55%

Reménytelen..



Menj pszichológushoz!!

2022. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Nehezen bírta a szívem, de nem állt le. 😅
2022. okt. 20. 09:35
 25/38 anonim ***** válasza:

24: de ettől függetlenül ugyanígy hipochonderkedni fogsz a következő verseny előtt, sőt a hétköznapokban is, ugye?


Tényleg kezeltesd, mert ez az indokolatlan szorongás csak egyre rosszabb lesz...

2022. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Eléggé erős anginám volt.


Versenyen szorongani fogok magas koleszterin, angina és korai repolarizáció mellett.

Amúgy nem szoktam.

2022. okt. 20. 10:00
 27/38 anonim ***** válasza:

26: már ez önmagában is beteges, ne is haragudj, hogy laikusként latin kifejezésekkel krenkölöd magadat....


De te tudod... Vannak mazochisták. :-D

2022. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi, hogy a körülöttem levő világ is érdekel, ezért fogékonyabb vagyok a leleteimen szereplő szavak megtanulására.

Megígérem, a következő életemben csak a színészek és a szex fog érdekelni.

2022. okt. 20. 10:07
 29/38 A kérdező kommentje:

De akkor ha jobban esik: magas vérzsírszint, vállba sugárzó erős szíveredetű fájdalom és az a szívritmuszavar nem tudom, mi de a hirtelen szívhalálosok harmadánál van.


Így jobban tetszik?


Ettől még nem a színészek érdekelnek, hanem a körülöttünk levő világ, bocsika.

2022. okt. 20. 10:09
 30/38 anonim ***** válasza:

Jó, további kellemes rettegést.


Szevasz.

2022. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!