Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tramadol hatóanyagú tablettát...

Tramadol hatóanyagú tablettát írtak fel, félek bevenni, mert ha jól tudom ehhez könnyű hozzászokni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Műtét után vagyok és fájdalomcsillapításra felírtak egy tramqdol hatóanyagú tablettát, de utána olvastam ennek és állítólag könnyű a hozzászokás én pedig ezt nagyon nem akarom.

Kiváltható esetleg valamivel ami azért hatékony is nyílván de nem ilyen lórugás? Mondjuk cataflam vagy valami?



2022. okt. 7. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy istenigazából mindegy, ami neked használ. Műtét után azért szoktak tramadolt írni, mer legtöbbször olyankor nem mindig elég az addig bevált fájdalomcsillapító.
2022. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez a szer ilyen hogy hamar hozzá lehet szokni, akkor nem fognak neked a végtelenségig írni.

Ha felírták és komoly fájdalmaid vannak akkor vedd be. Ha nincs komoly fájdalmad ne vedd be. Valamiért csak felírták. Ha erre jó lenne a cataflame akkor azt írták volna. Ez csak az én véleményem.

Ha bizonytalan vagy beszélj az orvosoddal aki műtött vagy a háziorvosoddal.

2022. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Most elolvastam a betegtájékoztatót.

Okozhat. Azt írja. És aki hajlamos a gyógyszerrel való visszaélésre függőségre, azt szigorú kontroll mellett szedheti.

Ha te neked nincs ilyen gondod és fájdalmad van és beveszed, attól nem leszel függő.

És úgy sem fognak túl sokáig ilyet felírni pont azért hogy ne hogy az légy.

Ezt gondolom. De ha nem lesz akkora fájdalmat akkor ne vedd be. Közép és súlyos fájdalmakat írnak.

Mivel műtöttek?

2022. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vállműtétem volt. Igazából bármit csinálok tompán mindig fáj, de van amikor hasogat van amikor nyilall.

Contramal amúgy a neve a bogyónak.


Az orvosom aki műtött csak szerdán délután érhető el. A háziorvosom meg szerintem azt mondja azt szedjem amit felírtak.... nem egy segítőkész nő.


Mindegy akkor beveszem, aztán ha nem lehet hozzászokni gyorsan akkor jó.

2022. okt. 7. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Szedtem, ne hidd azt, hogy a hozzászokás napokban vagy hetekben mérhető. Vannak akik hónapokig ezen élnek, na az gáz. Semmi bajod nem lesz, tompít és sajnos nekem hányingert okozott.
2022. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hányinger durva volt? Már az első után vagy szedted már egy ideje?
2022. okt. 7. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Vedd be nyugodtan. Főleg a vénás változata szokott hányingert okozni - főleg ha gyorsan csepeg. Hónapok kellenek hogy hozzászokj. Egyébként nagyon jó gyógyszer. Jobbat fogsz pihenni.
2022. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2020 februárjában voltam kórházban. Gerinc fájdalom miatt. Tramadol injekciót kaptam a kórházban. Amitől erős hallucinációim voltak. De a gerinc fájdalmaimat enyhitette. Azóta is tramadol kapszulát kell szednem, nap 3 X 2 szemet.
2022. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ma újabb adag tarmadolt írt fel az orvosom. Idáig 3 X 2 szem volt. Most ma már 3 X 3 szemet írt fel. Tehát növelte az adagot az orvosom. Ez most jót jelent? Vagy rosszat? És tényleg be kell vennem napi 9 szemet?
2022. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

okt. 10. 18:06

Az kapszula hány mg-os ?

Szedek 150 mg-os tablettát nem hinném rá szoktam ,mert pörget eléggé :-( de nyílván fájdalmak nincsenek

2022. okt. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!