Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tramadol vesegörcsre?

Tramadol vesegörcsre?

Figyelt kérdés

Erős vesegörcsre kaptam, ha megint lenne (elviselhetetlen fájdalmaim vannak olyankor és ájuldozok). Próbálta valaki? Mennyire segít ilyenkor?

Mert a többi fájdalomcsillapító ilyenkor semmit nem hat, még az injeckió sem segített múltkor.


2022. júl. 24. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én vesse görcsre, algopyrint és No-Spa-t kaptam annó. A sima görcsre nem jó a Tarmadol. Ezt tapasztalatból írom. Viszont a Tramadolal vigyázni kell mert opium származék és gyorsan és könnyen rá lehet szokni.
2022. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem hat az algopyrin, nospa kombó, ahogy írtam is, azért kaptam tramadolt.
2022. júl. 24. 16:14
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom milyen gyógyszer a tramadol, de 1-2 szem még nem okoz függőséget.

Engem csak tapasztalat érdekelne, hogy aki szedett erős vesefájdalomra, annak hatott-e.

2022. júl. 24. 16:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Tramadol, és plusz No-spa. Mert önmagába a tramadol sem görcsoldó. Ezt tapasztalatból íróm. 1-es válasz író is én voltam.
2022. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 tudom, h nem görcsoldó! Azt is, hogy kombinálni kell görcsoldóval. Csupán az érdekel, h mennyire erős fájdalomcsillapító a tramadol, jobban hat-e, mint az algopyrin vesegörcsre!
2022. júl. 24. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen jóval erősebb a tramadol. Hiszen a tramadol közvetlen a központi idegrendszeren keresztül hat. Opioid származékú. Csak orvos írhatja fel. Lényegében a morfium gyengébb változata, de már a Tramadol is Opioid származékú. Vagyis van benne kábító hatású része is. És igen, előfordulhat hogy álmos leszel, vagy hányingered lesz, vagy gyenge hallucinációid lesznek a Tramadoltól. Úgy hogy a Tamadol rendszeres szedése csak orvosi felügyelet mellett ajánlott. Egyébként nekem alkalmanként azaz 1 X 2 db 50 MG kell. Legalább is nekem. És igen, elégé kába és álmos vagyok a Tramadoltól. És kell legalább 2 óra mire el kezd hatni a tramadol.
2022. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 te mire szeded? Szintén vese?
2022. júl. 24. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia csak én válaszoltam neked! Én voltam 1-es, 4-es, és 6-os válasz író is. Nem, nem vese. Hanem gerincemre szedem. Napi 3 X 2 (1 szem tramadol 50 mg) szem. Azaz naponta összesen: 300 MG. Korházi orvos írta fel! Tehát nem a házi orvos írta fel. És igen leg először nap 1 X 1 kapszula volt. De a korházi orvos emelte a dózíst, most már 3 X 2 szem a napi adag. És igen, negyed évente írja fel. Most már 2 és fél éve szedem folyamatosan. És igen rendesen kába vagyok tőle. De morfiumot csak rákra írathank fel. És mivel szerencsére nem vagyok rákos, így nem írhat fel morfiumot. És ahogy kiveszem a korházi orvos szavából ez a leg előrsebb, és ez a tramadol is már opium származék.
2022. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!