Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom lenyelni a gyógyszer...

Nem tudom lenyelni a gyógyszert, valaki valami tipp?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál mert már mióta náthás vagyok, picit nehezebben megy le az étel és ital és a hasam szokott fájni gyakran. A lényeg, hogy orvos szerint be van gyulladva a garatom és szerinte reflux, felírt egy gyógyszert. (Acilesol)

Tudom hogy szednem kell meg minden, eddig nem is volt ezzel bajom, de mióta van ez a reflux, azóta szinte minden irritálja a torkomat, sőt még sokszor az ital is nehezen megy le. Picit félek, hogy mi lesz, múltkor nem tudtam lenyelniba fájdalom csillapítot. Már a számban van a gyógyszer és innám rá a vizet mikor eszembe jut hogy mi van ha félrenyelek. Ja a napokban többször nyeltem félre, főként italt, és ez miatt nem tudom hogy ezt hogy vegyem be. Annyi még hogy nem lehet enni utaná 1 óráig, szóval csak a víz maradt. Valakinek van tippje?


20/L



#gyógyszer #félelem #Nyelésinehézség
2022. okt. 12. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

tedd kanálba, egy kiskanál fonákjával törd össze apróra, lehetőleg porrá.

Keverd pl. egy kiskanál teába, vagy csokikrémbe és gyorsan nyeld le, sok

folyadékkal.

2022. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a víz, vagy ízesített tea, ami nem csersavas.
2022. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: lehetőleg ne egyben az egész porrá zúzott gyógyszert, hanem több részletben, egymás után.
2022. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia! Én is nagyon nehezen tudom lenyelni a gyógyszert, főleg amelyiken nincs édes bevonat tehát teljesen keserű az egész. Én úgy szoktam, hogy mielőtt beveszem iszok hogy még nedvesebb legyen belül a nyelvem, ezután a nyelvem közepére teszem a gyógyszert es egy jó nagy adag innivalóval nyelek egy nagyot.
2022. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ma reggel bevettem végül a gyógyszert, nem mertem összetörni mert nem tudtam hogy az ilyen gyógyszereket össze lehet-e, szóval elég sokat ittam előtte és végül gyorsan beiktattam a gyógyszert is az ivásba. Azonban mikor lenyeltem a gyógyszert, akkor lehet nagyon izgultam vagy koncentráltam és eléggé megemelkedett a hátsó szájpadlásom és úgy nyeltem, nagyon fura érzés volt, de bízok benne hogy ez csak levegős nyelés volt. Azóta picit szédülök, illetve bedugult az egyik orrom. Szerintetek? Bocsi mindenkinek, hogy így parázok ezen, de sajnos van ismerösöm, aki a félrenyelés miatt halt meg.
2022. okt. 13. 10:55
 6/10 anonim válasza:
Ne felj ilyenektol, ne idegesitsd fel magad feleslegesen, ne parazz ra! Nem lesz semmi baj hidd el!😊
2022. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Há eddig ma nem ment le a gyógyszer. Már többször probálkoztam, de mindig visszajön a számba. Sőt legutóbb már remegve raktam alapból be a gyógyszert és a sírás kerülgetett. Egyszerűen rettegek bevenni pedig nem nagy gyógyszer, olyan 1 cm lehet vagy még annyi se de egyszerűen nem megy, rettegek hogy félremegy és megfulladok. Probáltam beszélni magammal hogy hát tegnap is lement és milyen jól voltam utána egész nap de nem megy. Kezdem lassan feladni...
2022. okt. 14. 11:52
 8/10 anonim válasza:
Sajnálom, nagyon bosszantó dolog lehet, de ne szomorkodj! Esetleg nem tud az orvos felírni valamilyen más gyógyszert csak mondjuk szirup változatba?
2022. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8as köszönöm, igyekszem összeszedni magam és lehet tényleg az kéne hogy megkérdezzem az orvost, hogy lehetne-e szirup változatú gyógyszert szednem.
2022. okt. 14. 12:19
 10/10 anonim válasza:

22:28-as és 11:58-as vagyok.:

Én a keserű gyógyszereket nem tudom lenyelni sehogysem, hiába nyelek nagyot egyszerűen megáll a torkomnál és érzem ahogy az a keserű gyógyszer olvad elfele a számba. Névszerint a NoSpaval jártam így, 23 évem alatt egyszer sikerült lenyelni de akkor is egy percen belül kihánytam.

Kicsit másabb helyzet mint a tiéd, de hidd el, hogy nem fogsz megfulni a gyógyszertől! Ha gondolod nyugodtan írhatsz privátban is hátha esetleg megtudlak kicsit nyugtatni és tudok segíteni! (Lány vagyok nyugi, nem valami perverz😂❤️)

2022. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!