Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma hosszas erőlködés után...

Ma hosszas erőlködés után tudtam nagy Wczni. Észre vettem aztán,hogy egy kis dudor van ott kitüremkedve,nem faj, de fura. Kijött az aranyerem.Mit kell csinálnom?szekelesi inger közben kisebb feszítő érzés. Mit vegyek rá?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van rá kenőcs. De ha bemész a gyógyszertárba és elmondod a panaszaid, el tudja mondani mit tud rá adni vény nélkül
2022. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Urulogus/háziorvos ők tudnak ajánlani + nem mindegy mi miatt alakult ki . Nehéz munkázol?
2022. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reparon kúp és krém.

Igyál többet, és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt.

2022. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

2: Gondolom urológust akartál írni. Elmondom, hogy neki ehhez semmi köze, ő a vizeletrendszer problémáival foglalkozik. Aki ebben szakember, az a proktológus, de enyhe panasz esetén nem kell hozzá fordulni. Rengeteg készítmény létezik már erre. Gyógyszertárban tudnak segíteni. Reparon herbal ami szerintem a legjobb készítmény. Mivel külső aranyérről van szó, elég lehet csak a kenőcs belőle. (belsőre létezik kúp is). Ha vérzik, fáj, váladékozik és nem javulnak a panaszok, akkor érdemes szakembert felkeresni.

Amit még tudnod kell, hogy ha 1x előjött, utána máskor könnyebben elő fog fordulni. Hajlamosít rá: rostszegény táplálkozás, ülőmunka, székrekedés, nagyfokú fizikai terhelés (pl. guggolásból nehéz tárgy emelése), tartós fekvés, erős köhögés - hasprés igénybevétele, hideg (padra, kőre ülve), kevés folyadék fogyasztása, kevés testmozgás. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha nagyon fáj, érdemes kúpot is használni a kenőcs mellé, illetve lágyítani a székletet (pl. Dulcosoft) amíg panasz van. A detralex nevű gyógyszernek van kimondottan aranyérre való kúrája is, ha nem elég a külsőleges kezelés ezt is lehet szedni, illetve rutascorbin is segíthet.

2022. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még eszembe jutott, hogy használj nedves wc-papírt székelést követően. Ez kíméletesen tisztít és nem kezdi ki az érintett területet.

Mielőbbi jobbulást!

2022. okt. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!