Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "Levegőtől is hízok" kijelenté...

"Levegőtől is hízok" kijelentést hogy kell érteni?

Figyelt kérdés
Valóban van olyan hogy hízik annak ellenére hogy kevesebb kalóriát visz be miközben többet használ fel?

2022. okt. 15. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Igen, vannak ilyen anyagcsere betegségek. Viszont jóval kevesebb mint ahányan ezt állítják magukról.


Ha valaki annyit zabál mint egy disznó, hajlamos azt mondani, hogy beteg, és azért kövér. Könnyebb így lerendezni.

2022. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Az embereknek különböző gyorsaságú az anyagcsere folyamataik. Nekem speciel nagyon gyorsak, így a bevitt kalóriák nagy részét nem hasznosítom, és marha vékony vagyok. Ha kevesebbet visz be, mint amennyit felhasznál fizikai képtelenség, hogy hízzon, hiszen a tömege csak csökkeni fog.

Ez csak egy mondás arra, hogy bármit eszik, attól hízik. A máj az egyik glikogén raktára az emberi szervezetnek, ahol fel tud halmozódni a glikogén, mely a glökózból keletkezik, és az ember az elégetésével energiához jut. A másik glikogénraktárunk a vázrendszerünkben van, de azt csak a vázrendszerünk hasznosítja, míg a máj az egész testet látja el glikogénnal.

2022. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Azt jelenti, hogy alig eszik és megis hízik.

Ez a gyakorlatban mentegetőzés a zabálásra, a fegyelmezetlenségre, az ostobaságra.

Nagyon kevés olyan ember van, aki tényleg komoly betegseg miatt hízik el.

A többseg zabál és letagadja.

Én is voltam pajzsmirigy beteg, rettenetes szenvedés volt tartani a súlyom, de inkább szenvedtem, mint zsírdisznó legyek.

2022. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
0%

Vannak olyan, hogy, pl. ha valaki nagyon koplal hosszú távon, tartósan, az óriási stresszt tud tenni a szervezetre, gyulladásos folyamatok alakulhatnak ki, ill. magas lesz a kortizol szintje (amitől mg több stresszt kap a szervezet, maitől még magasabb lesz a kortizol szintje...) és ezek mind oda vezetnek, hogy nem fogy rendesen, vagy ha visszaállna mondjuk "normál" étrendre, azonnal tovább hízna.

Ezen kívül ha valakinek hormonális problémái vannak, akár a pajzsmirigyhormonjai nem jók, vagy Inzulinrezisztenciája van vagy PCOS-e vagy a mája nem megfelelően működik, akkor az az anyagcserére is ráteszi a bélyegét és gyakran előfordul ilyen embereknél, hogy nehezebben fogynak, vag épp a hagyományos, sokaknak bevált "alacsony kalóriás" diéta nem elég, még arra is figyelniük kell, hogy milyen minöségű az étel, amit bevisz.

2022. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Az ember fotoszintetizálni nem tud, viszont tud annyira tönkremenni az anyagcseréje, hogy a teste sokkal kevesebb kalóriát használ nyugalomban, mint másoké. Ez ritkábban valamilyen alap betegség, gyakrabban eletmód (pl. divatos diéták váltogatása, agyament étrendek követése) következménye.

De a nagy többség, aki ezzel vedekezik, igazából rengeteget eszik, csak fogalma sincs róla.

2022. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!