Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt egy pánikrohamom körül-be...

Kokuszlevi kérdése:

Volt egy pánikrohamom körül-belül egy hónapja. Többi lent!?

Figyelt kérdés
Pár hete volt egy pánikrohamom , rá pár napra voltam Szívultrahangon és Ekg-n, minden rendben volt. De maradt egy furcsa érzés a mellkasomba illetve a rosszullétem éjszaka történt, azóta nehezen alszok éjszaka, sokszor felébredek. Illetve a furcsa érzést a mellkasomban úgy irnám le, mintha valami “be lenne akadva” leegyszerűsítve. Hason aludtam a rosszullétemig , azóta nem tudok hason aludni mert folyton a szívverésemre koncentrálok, ezáltal nagyon rossz az alvásminőségem. Valaki jár/járt már hasonló cipőben? Lehet poszt-covid tünet? Ötletek?

2022. okt. 15. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Generalizált szorongás produkálja a tüneteid. Kezd átfordulni pánikbetegségbe. Most kell az elején elkapni és kezelni (pszichológus) még mielőtt még rosszabb lesz.

Hiszen testileg nincs semmi bajod, ahogy a vizsgálatok is bizonyítják. Az elméd produkálja ezt az egészet.

2022. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod, én is gondolkoztam pszichológuson. Valamiért “gáznak” érzem ilyen problémával szakemberhez fordulni.

Első válaszoló, szerinted otthon a négy fal között ezt nem tudja leküzdeni az ember? Köszi előre is!

2022. okt. 16. 21:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudod egyedül. Én is ezt gondoltam de sajnos ezekben az esetekben jobb ha van külső, objektív és tárgyilagos konzultáns.

Ezzel nem gáz szakemberhez fordulni. Pont ilyennel kell hozzá menni. Ezt tanulta, ez a munkája.

2022. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet post-covid tünet. Mind fizikai, mind lelki. 24 órás EKG hasznos lenne, hogy a fizikai részt pontosabban lássák.

Ha valóban nem fizikai probléma van, akkor a pánikbetegség kordában tartásánál nagyon fontos magadban tudatosítani a következőket:

- a tünetek általában a trauma után akár hónapokkal, évekkel kezdődnek. Többnyire nyugalmi időpontban jelentkezik, amikor semmi stressz, vagy fizikai megerőltetés nincs.

- a szervezeted téves reakciót indít el mind hormonálisan, mind egyéb úton. Ez ugyanaz a reakció, mint amikor nagyon megijedsz, vagy életveszélyben vagy - ebben az esetben ok nélkül. Adrenalin szint az egekbe ugrik, ezzel együtt a vérnyomás, pulzus is. Verejtékezés, remegés, erőtlenség jelentkezik.

Mivel ezeknek a fizikai tüneteknek nincs ertelmezhető oka, ezért a beteg megrémül.

Tehát ily3nkor a teendőd az, hogy tudatositsd magadban azt a tényt, hogy biztonságban vagy, egészséges vagy, és a szervezeted bőven kibír egy kis gyorsabb pulzust. Lassan, orron át szivd ve a levegőt, majd lassan szájon át ki. Figyeld a légzésedet, a légzesszám kontroll alatt tartásával minden más is rendeződni fog pár percen belül, es minden rendben lesz. Ilyenkor fontos, hogy ülj le, de ne feküdj! Ha autóban vagy, azonnal húzódj le, parkolj le.

Van, akinek a légzéskontrollhoz segít egy lassú dal éneklése.

Ha már tudod, hogy ez "csak" egy pánikroham, és érted, mi megy végbe a testedben, megvan a technikád, hogyan küzd le, akkor egyrészt könnyebben átvészeled, másrészt sokkal ritkábban fog előfordulni.

A pszichológus szakember felkeresése azért fontos, hogy az ezt okozó traumát megtaláljátok, és feloldja a konfliktust.

Mostanság volt alkalom sokféle traumát "beszerezni", de lehet, hogy ez egy nagyon régi dolog, az elmult pár év csak előhozta.

Minden rendben lesz! :-)

2022. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő nagyon szépen és hasznosan leírtál mindent , jelenleg is egy kisebb Rosszulléttel küzdök és sokat segít látni, hogy vannak akik tudják miről van szó.


Ha van még esetlen hasznos tipped szívesen várom!

Köszi!

2022. nov. 8. 02:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Illetve az első pánikroham óta van bennem egy olyan érzés mintha nem a teljes tüdőkapacitásom “működne” vagy lenne kihasználva. Ez lehetséges, hogy a roham “utóhatása” vagy hasonló?
2022. nov. 8. 02:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez csak annyi hogy kényszerszorongsz és bemagyarázod magadnak.
2022. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szeiff ***** válasza:

Szilánkok.

Az előttem írókkal nagyjából egyet értek. Pánikbetegségre jellemző tüneteim voltak, és orvoshoz fordultam már több mint 20 éve. Gyógyszerekkel kb. tünetmentes vagyok. Ha valami anyaghiány okozza a fejedben a bajt, akkor azt magad nem fogod tudni megoldani. De!


A sztorid alapján egy allergia is belefér a képbe. És akkor a tüneteid nem jelennek meg vizsgálat alatt, pedig valósak. Pl. az ágyad egyik összetevője tényleg irritál, és tényleg nehezebben veszel levegőt. Egy allergia tesztre elmennék.

2022. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, hogy érted, hogy anyaghiány? Illetve nektek, akik járnak/ jártak hasonló cipőben is voltak/vannak hasonló “maradékok” egy pánikroham után?

Gondolok itt olyasmikre mint például: napi szinten ráteszem a kezem a szívemre, és nézegetem, hogy gyorsabban ver-e, illetve folytonos érzet mintha nem lenne valami okés a mellkasotokkal, szívetekkel?

2022. nov. 12. 21:24
 10/13 Szeiff ***** válasza:

Bocsi, rég jártam erre.

Régen olvastam, hogy vannak olyan anyagok, ami a felfokozott összeszedettséghez kell, és amit az idegrendszer stressz esetén "zabál". Az írás azzal magyarázta az erős szorongás rohamot, hogy ez az anyag kiürül. Egy ördögi kör. Minél inkább megrémülünk, hogy nem tudjuk magunkat összeszedni, annál inkább égetjük fel azt az anyagot, ami ahhoz kell, hogy összeszedjük magunkat.

A cikk szerint a kiürülés teljesen valós, vagy valós érzetű tüneteket produkál. Továbbá, hogy az anyagot részben az alkohol pótolja. Ezért derül ki sok alkoholistáról, hogy valójában pánikbeteg.


Néha az emberi szervezet produkál megmagyarázhatatlan dolgot. A gyógyszer hatására nem ez szűnik meg, hanem, az ez által kiváltott szorongás. A gyógyszer talán nem is direktben pótolja ezt az anyagot, hanem szorongásoldással engedi felspájzolni az agyunkat vele. Berepülő pilóta nem leszel tőle.


A gyógyszer hatására példa. Amikor először elmentem az SzTK ideggondozóba, aggódtam, hogy valaki meg ne lásson. Azóta. Kit érdekel, hogy valaki meglát.


Amúgy van némi veszélye. Amikor először szedni kezdtem, ismerősök szóltak rám, hogy könnyelmű vagyok. Pl. közlekedésben, amit eddig a szorongás miatt nem tettem meg, amit valójában a józanész miatt sem kéne, azokban tudatosan át kellett állnom.


És még mielőtt valami gyors hatású dologra gondolsz, ez a gyógyszer csak receptre kapható, és hosszabb idő után áll be a hatása. Én Citapram-ot szedek. Esetleg olvasd el a gyógyszer leírását.

2022. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!