Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindig is hadartam, viszont...

Szöszike kérdése:

Mindig is hadartam, viszont mostmár kezdek beleunni, mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Mindig gyorsabb beszeltem az atlagosnal. Mostanaban nem is akarok megszolalni közössegben, mert úgy érzem, hogy elkezdek hadarni, vagy dadogni. Probalkoztam már a tudatos lassitassal, de nem muködik. A hangosolvasásba nemrég kezdtem bele, egyelöre nem látom az eredmenyeket. Mit tehetnék ezeken kívul?

#beszédhiba #Hadaras
2022. okt. 20. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én is sokszor hadarok, sőt ezt a kérdést hadarva olvastam végig magamban xd. Ez is egyfajta beszédhiba, nem csak a pöszeség.

Nem lehet, hogy szorongás az oka, hogy gyorsan végig akarod mondani a mondandódat mert például ideges vagy? Nem szokott belebotlani a nyelved?

2022. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves anonim!

Mindig volt egy kis idegesség bennem, foleg mikor a tobbiek elott kell beszelni. Erdekelt is, hogy a tobbiek miert tudtak olyan tisztan beszelni, es en miert nem. Sokszor botlik meg a nyelvem is.

2022. okt. 20. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik erre beszédterápia, keress rá.
2022. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Beszédterápia, vagy légzésterápia is jó lehet. Én pl. azért dadogok néha, mert rosszul veszem a levegőt és rosszul gazdálkodok vele.
2022. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ismeretlen600 válasza:
Velem is ugyan ez van ha van nálad változás írd meg hátha segít nekem is.
2022. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!