Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bármilyen mérgező anyag...

Lehet bármilyen mérgező anyag egy gázzal hajtott számítógéptisztító flakonjában az elillanó gázon kívül, amely szájba vagy nyálkahártyára kerülve mérgező lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gond van a mandulámmal és nincs más megoldás, irrigátorral ki kell tisztítani. A gyógyszertárban nem kaptam ilyet és internetről kéne rendelni, orvosra meg heteket kéne várni. Nincs ezzel gond. Megtaláltam a megoldást, készítettem egy saját irrigátort egy szájspray-ből és számítógéptisztító vékony átlátszó műanyag csövéből, gondolom ismeritek ezt, olyasmi mint a wd40 csöve, csak kicsit rugalmasabb és vastagabb, kis melegítéssel lekerekítve a vége pont olyan lett mint az internetről rendelhető irrigátor és tökéletesen teszi a dolgát. Egy gondom van.


Átöblítettem többször is, mosogatószerrel és szájvízzel is amivel végül irrigálni fogok, de éreztem a nyelvemen egy minimális olajos ízt.

Most én azt nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen milliméternél is vékonyabb (kb kb 20 cm hosszú) csőben bármilyen vegyszer fennakadhat, főleg, hogy elillanó gázt kell kiengednie, de ki tudja milyen segédanyagok vannak benne. Az a baj, hogy kétszer háromszor fújtunk a palackkal. Az ami a nyelvemre került picit mintha szárítaná égetné a számat és mondom ez öblítés után is minimálisan fennmaradt.


Lehet valami súlyosan mérgező vegyszer vagy segédanyag rakódott le rá és nem hiszem, hogy ezt jó ötlet ráfújni egy fertőzött mandulára (azért kell az irrigátor, hogy a mandula lebenyei közé beférjek, ki tudjam öblíteni)


Most vagy az van, hogy lemegyek a boltba és veszek egy új palackot, újra megpróbálom tökéletesen lekerekíteni a cső végét, annak biztos nem használták még a csövét, csak legyártották, frissen vágott cső.


Vagy félreteszem a félelmeimet és leöblítem ezzel a mandulámat. Ha van itt valaki aki ért a kémiához, el tudja nekem mondani, hogy szerintetek maradhat és lehet egy ekkora csőben:

[link]


bármi olyan anyag ami a mandulám lebenyei közé fújva vagy a nyálkahártyára kerülve nagyon súlyos egészségkárosodást okozhat?

Vagy csak a gázkompresszorok olajának a minimális permete maradhatott fent a csövön és azt érzem?


Óvatos vagyok az ilyenekkel, mert azért nem akarom megölni magam.


Egyébként maga az irrigátor tökéletesen működik. Mondom szépen le van kerekítve és tegnap már megpróbáltam ugyanezzel a szájfertőtlenítő spray-vel, csak azért kellett rá a műanyag toldás, mert nem tudtam a mandulám redői közé berakni. Egyébként yt-on vannak videok hogy ilyen irrigátor szettel öblítik ki a mandulát, szóval kérlek ebbe a részébe ne kössetek bele.


Engem kifejezetten a cső érdekel és a tisztító gáz, hogy abban lehet-e bármi ami kárt okoz. Fennmaradhat-e a csövön és létezik-e, hogy több öblítés után is benne marad.


2022. okt. 21. 19:12
 1/5 A kérdező kommentje:

A nyelvemen mondom érzem az olajos ízt. Nem haltam még meg. De a mandulámba nem merném konkrétan belefújni, hogy kiöblítsem a lebenyeket pedig ha 100% tiszta lenne a cső a módszer tökéletes lenne....

ja meg ráadásul a szájspray és a tisztító csövei pontosan hézag mentesen egymásba tolhatóak voltak. Szóval minden tökéletes lenne.

2022. okt. 21. 19:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Némelyik ilyen cuccban freon szerű halogénezett szénhidrogéneket használnak amik állítólag nem különösebben veszélyesek, ez is ilyen, vagy csak sürített levegő?
2022. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, valami gáz van benne. Éghető.
2022. okt. 21. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A tisztító flakonja nincs meg? Amúgy ha sűrített levegős tisztító volt, akkor nem hinném, hogy bármi lenne benne levegőn kívül. Ha valami konkrét felülettisztító szpré, akkor próbálj rákeresni neten a címkéjére.

De én nem hinném, hogy különösebben mérgező lenne. Pláne nem hiszem, hogy éghető, elektromos cuccok tisztítóját már csak nem hajtják éghető gázzal.

2022. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végülis mindegy, alaposan kimostam újra és leöblögettem vele a mandulámat. Túlmisztifikáltam a dolgot....
2022. okt. 23. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!