Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kislányom az előbb lenyelt...

Emese65 kérdése:

Kislányom az előbb lenyelt egy magne b6-ot. Lehet valami baja tőle? Februárban lesz 3éves

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz, esetleg holnap megy a hasa töle.
2022. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Maximum alszik egy jót, holnap meg lesz egy kis hasmenése.

Nem kell aggódnod.

2022. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne hasmenése? 48 mg magnéziumtól? Magnézium-laktát kötésben?
2022. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, egy (egész kicsi) gyereknél máshol van a határ, föleg, ha esetleg egyébként is böven jut magnéziumhoz.

De nem azt írtuk, hogy mindenképpen lesz, hanem hogy esetleg lehet hasmenése, a kettö nem ugyanazt jelenti, illetve arról volt szó, hogy ezen kívül semmmit sem okozhat neki.

2022. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
"A magnézium napi ajánlott bevitele 1-3 év közötti gyermekek számára napi 8 mg"
2022. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Egy nagyságrendet tévedsz, mert 80 mg. [link]

[link] 6 embernek sem volt gyanús, hogy ennyire alacsony lenne egy ennyire alapvető ásványi anyag (nem nyomelem) beviteli értéke egy lóugrásban fejlődő szervezetnek…

2022. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os: ezt kopíroztam, nem én írtam be.
2022. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak jó lett volna, ha leellenőrzöd a forrásod! Én egy oldalon látom ezt, ott is elírás, mert ugyanazon webcím másik írásában már 80 szerepel. Illetve számos más magyar oldalon is helyesen 80 mg olvasható, de azért adtam meg az angol forrásokat, mert a magyarok is onnan veszik általában. Ha az ember idéz, akkor azt tegye hitelesen és pontos adatokat idézzen, ne vezesse félre a közönségét.

Ide pedig te írtad be, ne mondd már, hogy nem te írtad be. Akkor is a te műved, ha csak másoltad valahonnan. Azt fájlalom, hogy nem gondoltál bele, hogy ez egy nehezen hihető állítás, meg az ezt lájkoló +5 ember se gondolt bele, hogy hülyeséggel ért egyet.

2022. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!