Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van mèg mindig hasmenése...

Miért van mèg mindig hasmenésem időnként az egyiptomi utazás óta?

Figyelt kérdés

Szeptember első hetében elutaztunk Egyiptomba. Ott elkaptam egy hasmenős vírust. ami szörnyű volt. Napi 10-20 hîg széklet, görcsök. Ott kaptam infúziót és Antinál gyógyszert, amitől meggyógyultam. Hittem én. Azonban azóta heti 3-4x van hasmenésem. Nem olyan, mint ott, hanem napi 1 híg széklet. Nem tudok másra gondolni, mert azelőtt sosem állt fenn ez a probléma. Van, hogy napokig normális a végeredmény, aztán újra hasmenés. Az orvosom probiotikumot javasolt, szedtem, de nem változott. Lassan 2 hónapja tart. 😔


24/nô


2022. okt. 28. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig szedted a probiotikumot?
2022. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 nap, napi 2 ampulla
2022. okt. 28. 16:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Most màr nagyon kezdi megkeseríteni az életemet, mert amíg haza nem érek munkából/napi teendőkből, addig nem merek normálisan enni,’csak kekszet meg ilyesmiket.
2022. okt. 28. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Probiotikum KÚRÁNAK van csak értelme, legalább 1-2 hónapig kell szedni. 10 nap alatt nem hat.
2022. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, volt széklet vizsgálat ? Ilyen hosszan tartó hasmenés nem baktériumra, hanem inkább valami trópusi egysejtűre, esetleg féregre utal.
2022. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem volt! Jézusom! Most megijedtem. Féreg... fúj! Ha az orvos nem kér vizsgálatot, én kérhetek?
2022. okt. 28. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, hasmenéses vírus után nekem szinte mindig hónapok kellenek, hogy teljesen rendbe jöjjön újra az emésztésem. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

Persze ettől független kérj széklettenyésztést, ha szeretnél.

2022. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az orvossal jó a viszonyod akkor bármit lehet tőle kérni. A mi orvosunk is felírt már olyan vérvételeket, amik nem kellettek (csak szerettünk volna egy átfogó nézetet az egészségünkre).


A probiotikumot minimum 2-3 hónapig kell szedni és nem mindegy, hogy melyiket. Azt viszont, hogy melyiket azt nem tudom megmondani, mert attól függ, hogy a te bélflórádban mi borult fel. Sajnos tenyésztés híján ezt csak te tudod kitapasztalni. Nekem a Swansonnak jött be a probiotikuma, de lehet neked más lenne. Emellett kell a sok prebiotikum is, vagyis a rost. Egyél rostos kajákat minél többet.

2022. okt. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha féreg az ennyi idő múlva már elkezdene kiürülni, amit magad is megvizsgálhatsz. Kis szálakat keress a székletedben illetve sok nagyon apró mákszemnél is kisebb szemcséket.
2022. nov. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!