Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek orvoshoz, vagy várhatok...

Menjek orvoshoz, vagy várhatok vele, amíg elmúlik?

Figyelt kérdés

Elég mozgásszegény életmódot folytatok, és nagyon túlsúlyos is vagyok, aminek nyilván vannak következményei, például nehezebben lépcsőzök, és mások számára normál tempójú gyaloglásnál is gyorsabban veszem a levegőt és valamivel magasabb a pulzusom. Ez általában nem igazán szokott gondot okozni a hétköznapokban, pár emelet nem jelent problémát, és kilométereket azért ritkán kell gyalogolnom.


Tegnap a szokásosnál jóval többet gyalogoltam egyszerre, és a szokásosnál jóval gyorsabban, mert késésben voltam. Azt vettem észre, hogy jóval kevesebb levegő fér a tüdőmbe, mint mondjuk egy éve, ami azért furcsa, mert azóta többet mozgok (nem tudom, hogy ez milyen gyorsan változott meg, általában lassabban szoktam gyalogolni, mert az kényelmesebb). A lényeg, hogy kisebb adag levegő fért egyszerre a tüdőmbe, olyannyira, hogy a gyors séta végén majdnem elájultam, foltokban sötétedett a látásom és nagyon megszédültem. Utána ez gyorsan elmúlt, egy percen belül visszaállt a normál pulzus és légzésszám. Aztán megint sétáltam, ugyanannyit, mint korábban, csak lassabban, mert visszafelé nem kellett sietnem. A pulzusom nem is ment fel, de a levegő megint nem volt elég, egyszerűen nem tudtam nagy levegőt venni. Amikor hazaértem, kifújtam magam, és kipróbáltam, hogy nyugalmi állapotban tudok-e mélyebb levegőt venni, és nem tudtam akkor sem.


Tegnap este, nemsokkal miután hazaértem, a normál levegővétel is fájt egy picit, és amikor feküdtem, furcsa hangja volt a levegővételemnek, testhelyzettől függően sípoló vagy zúgó, morgó. Ma reggelre már nem fájt semmi, de a sípoló / zúgó légzés megmaradt, amikor fekszek, hátradőlök ülés közben vagy nagyobb levegőt veszek (most valamivel nagyobb levegőt tudok venni, mint tegnap, de ez is sokkal kevesebb, mint mondjuk egy éve). Nagyon zavaró. (Amúgy ez a sípolás korábban is előfordult néha, de mindig nyugalmi helyzetben, nem megerőltetés után. Korábban alatt azt értem, hogy évekkel ezelőtt is.) Néha köhögök is, leginkább száraz köhögés, de érzek némi váladékot is.


Ez csak a megerőltetéstől van, és normális, hogy ennyivel kevesebb levegő fér a tüdőmbe, mint tavaly, amikor még kevesebbet mozogtam (normális alatt azt értem, hogy a kevés mozgás és a túlsúly miatt várható), vagy menjek el orvoshoz?


Nem tudom, mit csináljak, mert ez így is egy nagyon zsúfolt hónap lesz, nagyon nem érek rá feleslegesen orvoshoz menni, de azt sem akarom, hogy ez visszaüssön később, szóval ha muszáj, akkor inkább elmegyek most, minthogy nagyobb baj legyen később.



2022. nov. 3. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőgyógyászat, légzésfunkció, mellkas rtg., beutaló, időpont, kb. márciura megtudod van-e bajod.

Bár inkább az az érzésem, hogy kevesebbet mozogtál, nem vetted észre, hogy ez van, ha terheled a szervezeted. Ám ez csak vélemény, menj inkébb biztosra. Háziorvos.

2022. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írod, hogy túlsúlyos vagy, szerintem semmiképpen nem lenne felesleges egy orvosnál tett vizit. Sajnos a túlsúly sok problémára hajlamosít, mindenképpen jobb kivizsgáltatni.
2022. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vérvételen alapuló laborvizsgálat sokféle dologra rámutathat.
2022. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!