Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vannak kényszeres...

Miért vannak kényszeres izommozgásaim?

Figyelt kérdés

Már pár hónapja feltűnt egy nagyon idegesítő dolog. Igaz, az elmúlt hónapokban hagytam abba az edzést és mindenféle mozgást, mert sokat kell dolgoznom és tanulnom, így jelenleg pár hónapja mozgásszegény életmódot élek, pedig előtte aktívan sportoltam.


Ez a dolog annyit takar, hogy hasi tájon az izmokat kényszeresen összehúzom/beszorítom, és alig tudok ellene mit tenni. Ha visszafolytom, az nagyon rossz érzés. Néha ez vállaknál is van. Ez a nap 24 órájában van, mert elalvásnál is ezzel kell szenvednem, szóval nem alszom el valami gyorsan, mert akkor is mintha görcsölne. Ez egyébként azért is kellemetlen, mert ha valaki mellém bújik és átkarol, őt is idegesíti. Ez már hónapok óta megkeseríti az életemet.


Lehet, hogy tikkes vagyok? Vagy köze van annak ehhez, hogy leálltam a testmozgással?



2022. nov. 3. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem stresszreakció és a mozgásszegény életmód kombinációja.


Miért nem próbálod ki azt hogy megint elkezdesz sportolni, hátha elmúlik. Ha nem múlik akkor legalább tudod hogy orvoshoz kell menned.

2022. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!