Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez egészséges mennyiségű koffein?

Ez egészséges mennyiségű koffein?

Figyelt kérdés
Többnyire energiaitalt iszom mióta tönkrement a kávéfőzőm, reggelente 1 monster, éjjel meg még 2 hell vagy 1 hell és 1 latte becsúszik. Szívbeteg vagyok, de sosem voltam még koffeintől rosszul, aludni is jól alszom mert úgy ütemezem be a koffein fogyasztásom. 22/f
2022. nov. 5. 23:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Kb 250 lehet? Azt hiszem 600 a koffeinmérgezés.
2022. nov. 5. 23:50
 2/9 A kérdező kommentje:
EÜ oldalak szerint mérsékelt fogyasztás ez
2022. nov. 5. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha mérsékelt is neked akkor se szabadna egy koffeines italt se innod a szívbetegséged miatt. Már csak ha számít az egeszseged:D
2022. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Attól is függ, milyen szívbetegséged van. Én fallotos vagyok, amihez alacsony vérnyomás társul, szóval nekem kifejezetten jó ha picit több koffein csúszik le. Egyébként azt mondják, egy monster elég önmagában egy napra, de engem ugyan nem tart frissen, szóval nálam is az az átlag mennyiség, amit Te is írtál. Alapvetően szerintem nem drámaian nagyobb mennyiség, mint amit egy átlag ember iszik, de a szívbetegséged miatt én azért megkérdeznék egy kardiológust is. :)
2022. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok. Energiaitalt ne igyál. Az én fiam most 26.éves. Ő egyik pillanatról a másikra olyan rosszul lett az energia italtól, hogy mentőt kellett hívni. Napi egy dobozzal ivott. Ez is elég volt a bajhoz.szívritmus zavara lett. Szerencsére jól van, de elhagyta ezeket örökre. Nagyon káros, nemcsak a koffein miatt.
2022. nov. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szívritmus zavar (teljes AR blokk) meg volt a múltban egy szívelégtelenségem valami szövődménytől.
2022. nov. 6. 00:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyszer úgy megzuhant a vérnyomásom hogy a nővér sem mondta meg nekem mennyi volt mert nem akarta hogy idegeskedjek, amúgy a vérnyomásom ritkán üti meg a 100 at is.
2022. nov. 6. 00:23
 8/9 anonim válasza:
4-es vagyok, ez esetben szerintem ugyanaz a helyzet, mint nálam. Bár a koffein tud ritmustavart okozni, de ha kezelve van (én concor-t szedek rá) akkor nincs probléma. Nekem mindig koffeinnel (teáztatással és kávéval) vitte fel a vérnyomásom a védőnő, amikor iskolásként rosszul lettem az intézményben. :) De a legjobb véleményt egy kardiológus tudja megmondani.
2022. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szedtem concort, most is szedek valami hasonlót.
2022. nov. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!