Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj, ha naponta kb.6 liter...

Az baj, ha naponta kb.6 liter folyadékot megiszok?

Figyelt kérdés
Nem igazán nevezném víznek, mert kóla, és abból szinte mindennap megiszok 2-3 üveggel, ami 2 literes. Most hajnali 2-től, 8-ig ittam meg 4 litert, de viszont meleg van a szobában, azért izzadok is, ami szerintem nem enged ki több liter vizet, lol, szóval nem lehet tőle semmi bajom, de sztem ha meginnék 8 litert már a hasban lévő véredények kitágultak volna, ez így megy már 2 éve, csak kólát iszom, és az a vicces, hogy tök egészséges vagyok, és igen, 2 éve mindennap 2-3 üveggel elfogyasztom.

#folyadék #kóla #liter #egészséges mennyiség
2018. júl. 31. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem baj, de igyál vízben oldott sót, mert sóhiányra utal a jelenség, és izzadással is sót veszítünk.

Napi 1 teáskanál sópótlás kell ilyenkor.

2018. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez több szempontból is baj. Egyrészt túl sok cukrot viszel így a szezetedbe, másrészt kinyírod a fogaidat, harmadrészt túlterheled a veséidet. Túl sok, feleslegss ivás is káros.
2018. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megpróbálom a sós dolgot, hogy napi egy teáskanál cukor vízben oldva, amúgy nem romlik a fogam, már 3 éve nem voltam fogorvosnál, nem fáj a fogam, szóval nem befolyásolja a kóla a fogaim épségét.
2018. júl. 31. 09:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogak hosszabb távon mennek tönkre. Persze ez egyéntől is függ, van, akié jobban bírja.
2018. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A túl sok víz vagy folyadék felhigítja a véred amibe bele is lehet halni.6l még nem vészes de próbálj egy 2l es kólát 2l vízre cserélni
2018. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok 2l kólát vízre cserélni, köszi!
2018. júl. 31. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy: Kánikulában lehet akár napi hat liter folyadékot inni.

Kettő: a kóla vízhajtó, attól is többet kell inni.

2018. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is van, hogy ha az ízesített folyadékot kívánod inkább, akkor főzz le 2 liter teát, pl. mentateát, vagy bármit, és akkor azt készítsd ki reggel vagy mikor kezded a napot, és azt iszogasd, és akkor könnyebb a kólát lecserélni.

A sót bioboltban vedd, ún. Tiszta Só, így hívják, 1 kg 350 Ft körül van, nincs benne kálium, vagy más adalékanyag.

2018. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!