Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért áll le a lélegzésem...

Miért áll le a lélegzésem alvás közben?

Figyelt kérdés
Hajnali 1 van.Álmos vagyok , szeretnék aludni de folyton arra riadok fel hogy levegőért kapkodok mint a hülyék.Nem horkolok.Egyszerűen leáll a lélegzés.Hetek óta ez van velem.Volt mikor annyira kapkodtam a levegőért hogy felugrottam az ágyból és össze vissza rohantam a szobában hogy végre újra beinduljon a lélegzés. Mi bajom van? Hogy lehet ezt megszüntetni??

2022. nov. 16. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alvási apnoe lehet. Olvass utána. Én is így jártam korábban, azóta egyre ritkább. Sokan a horkolással kötik egybe, de szimplán előfordulhat, hogy kimarad a légzés alvás közben. Ennek több oka lehet .


Egyébként nálam stresszes időszakban fordul elő. Azóta kevésbé .


Próbáld kiiktatni a stresszt, vagy az alvást zavaró tényezőket. Ha ez sem válik be egy két hét alatt, orvost keress fel. Egy házi orvos is simán érti ezt a tunetet.


Azt viszont nem tudom, mennyire jól kezelik ezt az orvosok Magyarországon . De egy próbát meger, ha a stressz csökkentés nem válik be. Ezen felül vannak kifejezett alvás problémákkal foglakozó klinikák, érdemes ott vizsgálatot kérni .

2022. nov. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérj beutalót egy alváslaborba, és ott pontosan meg tudják állapítani, hogy milyen súlyos apnoe-d van, és mi a teendő ezzel.


Az ún. alvógép nagyon sokaknak segít, és nyugodt alvást biztosít. NEm is beszélve, hogy az életveszélyt elhárítja.


Fontos, hogy orvos lásson, mert ez hosszútávon kialvatlanságot, munkaképtelenséget is okozhat. Nem beszélve ugye az életveszélyről...

2022. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt a linkem, az alvógépről:


[link]


Egyébként túlsúlyos is vagy?


VAn, akinél operáció (lézeres) is segíthet ezen, pl. itt is találsz róla információt:


[link]

2022. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

"felugrottam az ágyból és össze vissza rohantam a szobában hogy végre újra beinduljon a lélegzés"

Fölösleges rohangálni, a légzés nem olyan, mint a bélperisztaltika. Aktívan vezérelhető izmokkal direktben is lehet nagy, mély levegőt venni. A légzés nem olyan mint a szívverés, amit nem tudsz akaratlagosan befolyásolni.

2022. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Irány a klinika.

Én Pesten voltam ,húzós.125 000 huf a vizsgálat.

Állami ingyenes.

Ott kezdtem 68,5 leállás óránként. Ez 10 óra alatt 685!!!

Katasztrófa.

Most megyek a gépért. 300 000 huf.

Vmit fizet a tb.

Tán felét.

2022. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!