Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Demens rokonnàl mi volt a jel...

Demens rokonnàl mi volt a jel hogy ő màr haldoklik?

Figyelt kérdés
Hagytàtok hogy csalàdi körben menjen el vagy bevitettétek korhàzba. Apukàm nem igen eszik -iszik kb 3 napja csak banân meg leves meg kortyokban folyadék. Összevissza alszik nem igen lehet vele kommunikàlni. Ma csak folyadékot ivott ,de nem evett.
2022. nov. 17. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosa mit mond?
2022. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem eszik,nem iszik kórházba kell vinni,háziorvos ad beutalót.
2022. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Màjus óta kezdődött és 3 napja lett ilyen ...most felébredt ivott ,banànt meg kekszet evett.
2022. nov. 17. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akart felülni reggelizni. Csak feküdt. Estére már elment.
2022. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám 2 napig utasította el a folyadékot. Akkor már fél éve csak tápszert fogyasztott, szilárdat nem tudott a folyamatos félrenyelesek miatt, az utolsó héten már nem volt kapcsolata a külvilággal. Az első nap délben hivtam először ügyeletet, hogy nem tudom itatni sem, majd mentőt végül a 3. mentő vitte be, másnap a kórházban sem volt hajlandó semmit elfogadni, végül hajnalban meghalt. Szeretett volna otthon meghalni, de nem tehettem meg, hogy segítség hívása nélkül hagyjam kiszáradni. Az az egy vígasztal, hogy csak másfél napot kellett kórházban töltenie és már egyáltalán nem volt magánál.
2022. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ezek nehéz kérdések😔😐
2022. nov. 17. 17:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Még szerencse hogy folyadékot visz be és vizelete is van.
2022. nov. 17. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik: Előző nap nem evett-ivott, kanállal még elfogadott pár kortyot. Valamennyire reagált a beszédre. Otthon halt meg, nála volt kint ügyelet, azt mondták, hogy igazából felesleges kórházba vinni (mivel semmit sem tudtak volna segíteni), persze bevitték volna, ha kérik, de aki ápolta, bevállalta, hogy maradjon otthon.

Másik: két nappal előtte csak feküdt a falnak fordulva, nem lehetett vele kommunikálni, nem evett-ivott. Idősek otthonában halt meg.

Egyiknél sem voltam jelen, úgy mesélték.

2022. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Lehet amugy, hogy még sok évig is veletek lesz, szóval azért a rmeény hal emg tuoljára.
2022. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vagy csak hidegfront ma pl evett meg tegnap este is hirtelen jobb lett most bealudt
2022. nov. 18. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!