Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Svájci kórházban láttak el....

Svájci kórházban láttak el. Visszatéríthetem a költségét?

Figyelt kérdés
Svájci kórházban láttak el éjszaka , nem nagy problémával mentem, csak napok óta tartó szédülésem volt. Emiatt megvizsgáltak plusz kaptam egy szem fajdalomcsillapitót meg egy szemet hányinger ellen. Nincs semmi féle külön biztosításom, csak Magyar Tb-m . Azt mondták , hogy fedezi a TB, majd 2 nappal később felkeresett a kórház, hogy menjünk be és vigyük be a TB kártyám. Így is cselekedtünk , majd mikor ott vagyunk közlik velünk, hogy jajj bocsanat Magyarnak , ha nincs nem is tudom milyen kártyám akkor fizetni kell az ellátásért … hát fizettem is 155 ezret … ezt vissza tudom igényelni magyarországtól a TB-m re hivatkozva ?

2022. nov. 20. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
szerintem igen
2022. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
2022. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van EU-s tb kártyád akkor a sürgősségi eseteket utólag visszatérítik. Ha nincs, akkor buktad. Ráadásul a te eseted nem sürgősségi volt, szóval szerintem szerintem mindenképp fizetned kell.

Vagy ha esetleg kötöttél utasbiztosítást akkor az fedezi.

Itt Svájcban már arra kiszámláznak díjat ha odatelefonálsz az orvoshoz és kérdezel vmit.

2022. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem sürgősségi eset volt, és EU-s kártáyd sincsen, szóval nem fogják visszatéríteni.


Esetleg, ha volt utasbiztosításod, akkor ott a biztosítót meg kell keresni, és leletekkel, számlával együtt elmenni hozzá.

Ha ez sem volt, akkor nem jár vissza pénz.

2022. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy jó lecke lesz, sajnos: hogyha külföldre mész, legalább köss valamilyen biztosítást, mert pont itt pl k... drága az ellátás - csak az 60 chf, hogy felhívod az orvost + konzultáció.


És nem, a svájci biztosító sem fedezné, ha az önerő + 10%-on belül vagy (ez nálam 3000 chf - csak afelett). Addig minden kezelésért fizetni kell.

2022. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Elözö, a kerdezö azt kerdezte, hogy Magyarorszagon visszakövetelheti-e az összeget. Svajc persze, hogy nem fizetne vissza külföldön. Egyebkent a legalacsonyabb önerö CH-ban 350 CHF, ha olyan a Franchised... De mindez nem erdekli a kerdezöt. Szoval Magyarorszagon sem fizetik vissza, csak akkor, ha volt külön biztositasod erre az utra, vagy ha emergency lett volna az eset.
2022. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Mire fel fizesse?

Svájc nem EU tag.

2022. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az EU-hoz ennek semmi köze 7-es.
2022. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6: az EU-s TB kártya (amit Svájcban is elfogadnak) úgy tudom annyit fizet amennyit az adott ország fizetne a saját állampolgárainak. Ha 10%-ot kell fizetniük a kezelésből akkor annyit kell neked is.

Svájc viszont különleges abban hogy te választod meg az önrészedet, tehát nem tudom ilyenkor mi a helyzet. A 10% az fiz mindenkinek, viszont a 350 önrész is minimum.

Mindenesetre a kérdező bőven benne van még az önrészben, szóval akkor is kellett volna fizetnie ha lett volna E111-e

2022. nov. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utasbiztosítás nélkül felelőtlenség külföldre menni, akár egy napra is. Sose lehet tudni mikor lesz beteg az ember vagy éri baleset, és Svájcban akár 10 millió ft-os számlát is nagyon könnyű elérni, hiszen fél millió egyetlen kórházban töltött nap, vizsgálatok és kezelések nélkül!
2022. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!