Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul vagyok az...

Nagyon rosszul vagyok az antibiotikumtol. Nem veszek be belőle többet, de hogy legyek jobban?

Figyelt kérdés
Az első szem után enyhe hasmenesem volt, de gondoltam az még belefer, vettem probiotikumot. Bár egész nap vacakolt már a gyomrom utána. 1 órája vettem be a másodikat és fél órán belul erős, vizsszeru hasmenesem lett, nagyon fáj a gyomrom és hányingerem van. Mivel lehet a leheto leggyorsabban ezt megszuntetni?
2022. nov. 26. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Orvossal beszélj. Ez nem olyan egyszerű, hogy látatlanban értelmes tanácsot adjunk

Ha ragaszkodsz hozzá: szedjél probiotikumot.

Ismétlem:orvos

2022. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Az sem biztos, hogy az antibiotikumtól megy a hasad. 1-2 szem általában nem teszi tönkre a gyomrot. Mindenképpen orvossal beszélj.
2022. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Ha megy a hasad nagyon, akkor felesleges AB-t szedni, nem tud elegendő hatást kifejteni. Orvossal konzultálj, ezt az AB szedést meg most hagyd abba. 1-2 szem gyógyszer nem teszi tönkre sem a bélflórádat, sem a gyomrodat, de lehet a kettő dolog más, eleve erős hasmenést és gyomorfájdalmat legtöbbször vírus okozza.
2022. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gyomor jellegű problémára kezdtem el szedni és a gyógyszer bevetele utan jelentkezett a rosszullét egyből, majd kb 2 oraval egy kiados hasmenes után megszunt. Nekem is furcsa, de szinte biztos, hogy az okozta. Sajna hétvégén nem tudom elerni az orvosom, de hétfőn visszamegyek hozzá.
2022. nov. 27. 03:36
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Átmeneti hasmenés lehet, de nézd meg a leírását mit ír ilyen esetben, hogy abba kell-e hagyni vagy lehet-e tovább szedni, ez mindegyikre rá van írva.
2022. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!