Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem növok egy ideje? ...

Mark77 kérdése:

Miért nem növok egy ideje? 7.osztály elején 152 cm voltam 8.osztály közepére 167cm lettem, viszont azóta szinte semmit nem nőttem. Most vagyok 9.osztalyos és a fiúknak kb 60%a jóval magasabb mint én,nagyon zavar. Mivel - >

Figyelt kérdés
Rendészeti osztályra jelentkeztem, ezért rendszeresen végeztem súlyzós edzést. Viszont szeptember elején ezzel leálltam mivel sokan mondták hogy megállok a növekedésben, egyébként van egy rossz tartásom is, nem tudom ez befolyásolja-e a magasságom

2022. nov. 26. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

"egyébként van egy rossz tartásom is, nem tudom ez befolyásolja-e a magasságom"

. Hát, eléggé.


Egyébként nőttél 15 centit jó másfél év alatt, valószínűleg több már nem leszel. Nem ezen fog múlni. Én is ekkora vagyok, volt kétméteres, 120 kilós kollégám, akinél sokkal magabiztosabb volt a kiállásom.


A súlyzózás meg nem befolyásolja.

2022. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Súlyzós edzéstől biztos nem állsz meg a növekedésben.DE amennyiben ha rosszul csináltad lehetséges itt pl,hát gyakorlatokra gondolok (deadlift,guggolás stb.)

Ammenyiben szabályosan csináltad,egyszerüen csak genetika.

2022. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Súlyzózástól megállhat, hiszen az izmok és izületek lefelé érkező nyomást tapasztalnak.
2022. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ami a genetikát illeti, apám és anyám is 170cm körül van, de azért reménykedem...köszönöm a válaszokat
2022. nov. 26. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Értelmes vagy :D Nézz utánna.Tévhitben élsz...
2022. nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid is alacsonyak, mit vársz, úgy őszintén?


A barátom 165 cm, az öccse 167. Anyuka 150, apuka 175 körül. Mitől nőttek volna magasabbra, ha a szülők sem magasak?


Unokatesóm meg 194 - ott apuka 190, anyuka 182, még szép, hogy a fiuk is megnőtt.

2022. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!