Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eddig mindig gond nélkül...

Eddig mindig gond nélkül ittam alkoholt amennyit akartam. Most ugyanazzal a mennyiséggel hánynom kell. Ötletek miért?

Figyelt kérdés

Ugyanannyit iszok mint eddig amikor bulizni voltam. Nem tudom, hogy mi miatt de az utóbbi 2 alkalommal hánytam eddig pedig sosem. Van ötletetek, hogy miért? Vagy megoldásotok illetve megelőzési ötletek?

Ugyanúgy eszek előtte mint azelőtt. Semmi nem változott, de most nem tűri el a szervezetem.

Fogalmam sincs miért és hogy előzhetném meg illetve mit tudnék ellene tenni?



2022. nov. 27. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Öregszel. Nem kellene hányásig inni.
2022. nov. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi két alkalomnál ugyanazokat a fajta italokat ittad, mint eddig?

És az utolsó két alkalom ugyanaz a hely volt? Tehát házibuli ugyanannál az embernél vagy csak ugyanarra a helyre ültetek be, mint eddig?

Esetleg nem szedsz azóta valami étrend kiegészítőt, vagy más ártalmatlan szert? Vitamin, ilyen-olyan kapszula, amit vény nélkül kapni?

Tehát nem arra gondolok, hogy gyógyszerre iszol.

És mennyi idő telt el a legutolsó olyan alkalom óta, amikor még nem hánytál a buli után.

Mert azért ha csak pár hét, akkor az öregszel az nem feltétlen jó válasz. Persze nyilván az ember öregszik, ebben igaza van az elsőnek.

De nem lehetséges, hogy valami pancsolt italt ittál az utolsó két alkalomnál? Vagy csak fáradtabb voltál, valami miatt nem volt jó a gyomrod... sok dologtól lehet.

De az is elképzelhető, hogy most mondta be az unalmast a szervezeted, hogy eddig és ne tovább.

2022. nov. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Úgy kellett. Mi a francnak kellett idáig is leinnod magad? Arról nem is beszélve, hogy azért kár buliba járni, azt otthon is lehet.
2022. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mint ahogy a kérdésben is írtam ugyanúgy ittam mint azelőtt és akkor sem hányásig ittam. Sosem voltam iszonyat részeg? Be voltam rúgva kicsit? Igen. Én voltam mindig az aki figyelt a többiekre, mert mindig tudtam hogy mennyit tudok inni. Most ugyanezt a mennyiséget nem tudja a szervezetem valahogy feldolgozni.


#2; köszönöm a segítőkész választ. Szinte egyik hétről a másikra történt. Persze nem szoktam mindenhéten bulizni menni, ne érts félre, de egyik alkalomról a másikra. Nem szedek semmilyen vitamint vagy kapszulát vagy akármilyen étrendkiegészítőt. Azelőtt se és most se. Szerinted tényleg lehet ez a stressz miatt? Mostanság tény és való, hogy sok minden változott és az átmeneti időszak is elég stresszes volt. Szerinted ez később ha lenyugodott a helyzet akkor elmúlik? Mert most újra rájönni, hogy mennyi az amennyit a szervezetem eltűr hosszadalmas lesz. Mert már évek óta így fogyasztok alkoholos italt.

2022. nov. 28. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia Kérdező!


Nézd, ezt találtam a stresszről, de ez a tartós stressz, amikor fokozott a nyomás.


"A stressz hatására kialakulhatnak:


- autoimmun betegségek,

- allergiás megbetegedések,

- magas vérnyomás,

- növekedhet a szívroham kockázata,

- tartós izomfájdalmak léphetnek fel, mint a váll- és hátfájás, növekszik a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata is, mivel a szervezetnek több energiára van szüksége, ami miatt nő a glükóz kiáramlás, felborul a

szénhidrát anyagcsere,

- emésztőrendszeri megbetegedések

- szexuális diszfunkciók

- gyengülhet az immunrendszer."

Általában én legyinteni szoktam az ilyesmire, de olyan munkahelyem volt, ahol elég nagy volt a feszkó, és 16 év után autoimmun beteg (szklerózis multiplex) lettem.

De arra is kell figyelned, hogy vendéglátásban szokás volt egy időben, hogy a piacon vett ilyen-olyan italokat átöntötték az eredeti ital üvegébe, és így lehetett keresni. A piacos ital minőségét meg senki nem ellenőrzi. Nem tudom, hogy ez most előfordul-e még. Ezért tettem fel a kérdéseket.

Mindenesetre a stressztől kifárad a szervezeted, és hamarabb üt az ital.

Azért vigyázz magadra.

2022. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

4.

Nagyon egyszerű. Ne igyál. Teljesen felesleges is.

2022. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm a sok infót:)
2022. nov. 28. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit.:)
2022. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!