Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El lehet leukémia? A többi lent.

El lehet leukémia? A többi lent.

Figyelt kérdés
hipochonder vagyok. A jobb combom belső részén, nagyjából a péniszemmel egy szintben megjelent egy véraláfutás. Volt már máskor is, es a bal combomon is nem olyan rég. De most egy elég nagy 2 újnyi vastag és 20 cm hosszú. Az utóbbi hetekben jelentkeztek ezek a foltok. Szedek 2 fajta orvosságot, mióta elkezdtem szedni, azóta vannak ilyen tüneteim. Lehet volt már előtte is csak nem figyeltem. Nem emlékszem hogy megütöttem volna, de lehet, mivel fát hasgadtam fel és odeütött volna a balta nyél. Elolvastam az orvosságok mellékhatásait, de nincsenek ilyen mellékhatásai. Olvasgattam az interneten ( tudom az interneten nem kell olvasgatni mert ott mindenre a rákot irják, még a köhögésre is) hogy akár leukémia is lehet. Olvasgattam itt is a gyakorikérdéseken hogy egy vérvétellel is kilehet mutatni mert nagy eltérések vannak. Ez igaz? Nem vagyok fáradékony, nem szokott folyni a vér az oromból, és a fogínyemből sem, csak néha mikor fogat mosok és erősen dörzsölöm de ez már egész kiskorom óta. Van étvágyam, és nem is fogytam. Valóban kitudja mutatni a vérkép? Szerintetek mitől lehet ez?
2022. nov. 30. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg ütötted azt annyi. Az a baj, ha el is mész verkepre, és nem vagy beteg találsz majd úgyis mást.

Tudom milyen, évekig ebben a cipőben jártam.

2022. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Első mondatodban a lényeg.
2022. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1es. Irhatok privátban?
2022. nov. 30. 22:05
 4/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszer mellékhatások között lehetnek olyan ritka történések, amikre nem volt még példa a vizsgált személyeknél.
2022. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek vért adni, akkor egy teljes vérkép kell vagy elég egy általános( nem tudom hogy mondják szakszóval) hogy kimutassa ha baj van?
2022. nov. 30. 22:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Miért nem a háziorvosodhoz fordulsz ezekkel a panaszokkal?

Ír neked laborbeutalót, és minden kiderül. VAgyis jó eséllyel az, hogy semmi bajod.

2022. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És mi derül ki pontosan? Hogy vannak eltérések a fehér és a piros vérsejtjeimben? Nem vagyok tisztában a dolgokkal 17 éves vagyok. Még hála a jóistennek semmilyen komolyabb bajom nem volt.

Volt nekem ott megnagyobbodva egy nyirokcsomó. Ami már elmúlt, de míg ott volt nagyon sokat nyomogtam. Kicsit megvan duzzadva ott a helye de az is megy lefelé lassan. Azt is nyomogom. Lehet hogy attól lett az a véraláfutás?

2022. dec. 1. 09:57
 8/13 anonim ***** válasza:
7: nincsenek szüleid? Kiskorú vagy, nem tudod ezeket megbeszélni velük? Nyilván van tapasztalatuk, és eleve az ő felelősségük a te egészségi állapotod IS!
2022. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De vannak. Mondtam anyának hogy szeretnék elmenni vért adni hogy minden rendbe van e mert félek, mondtam hogy lett ott egy véraláfutásom. Azt mondta biztos attól hogy sokat nyomogtam a megnagyobbodott nyirokcsomót. Remélem holnap elmegyünk. Ha minden rendben lessz a vérképpel akkor megnyugszom.
2022. dec. 1. 10:55
 10/13 A kérdező kommentje:

Megkaptam a vérkép eredményeit.

2 db eltérés van.

Neutrophils% 43,3- és ennyi a normális47,0-72,0. Ez alacsony.

Lympocytes%46,5- és ennyi a normális19,0-37,0. Ez magas.

Akkor lehet hogy leukémiás vagyok? Vagy ez nem sok eltérés a normálistól? Ha leukémiás lennék, akkor nagyobb eltérések lennének?

2022. dec. 5. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!