Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kedd óta be van dugulva a...

Kedd óta be van dugulva a fülem már megőrülök, mi segíthetne? Állítólag fülzsírdugó.

Figyelt kérdés

Kedden bedugult a bal fülem, fájt is.

Elmentem a háziorvoshoz szerdán , írt fel gyulladás csökkentő olajat. Bele is világított, azt mondta menjek el kimosatni, mert lát benne zsírt..

Kértem időpontot, majd csak 19 én tudnak fogadni. Hiába teszem bele az olajat, vettem már paraffin olajat is, egyik sem oldja. Esténként teszek rá meleg sót. De semmi nem történik. Én nem bírom ki még 10 napig. Olyan mintha folyamatosan víz alatt lennék, rosszul is hallok vele, fájdalom nincs. Mellette sistergő hangot hallok folyamatosan. Maszekra nincs 25 ezer ftom. Nincs valakinek valami tippje hogy mégis valahogy meg tudnám indítani? Azt mondta az orvos, hogy az olajtól majd elkezd tisztulni. Hát semmi nem történik. Nagyon nagyon zavar, főleg munkába mikor beszélni kell. Segítsetek. Ügyeleten meg nem foglalkoznának velem hiába mennék. Nekiálltam már langyos vízzel kismosni, de teljesen tiszta víz jött ki.


2022. dec. 9. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen nagyon rossz érzés. Nekem 2szer is volt ez fülzsír dugó lesz de fülész ha belenéz egyből tudni fogja. Oldani kell nekem patikába adtak rá olyat hogy ottogutta peroxid ami feloldja a fülzsirt de sokat nem segitett. Többször mentem ügyeletre nem mosták ki. Időpontot adtak több hónapra miközben nem hallottam a fél fülemre. Tovább próbálkoztam ügyeleten már kitaláltam hogy nem érzem magam jól egyensúlyi helyzetbe és nagy nehezen kimosták és egyből visszajött a hallásom! Ez 2016ban volt. 2018 ban is volt ilyen bajom akkor egy kollegámnak volt ismerőse kórházba és odaszólt és beutaló minden nélkül kimosták! Azt tudom ajánlani hogy próbáld meg mégis az ügyeletet a fül orr gégészetet és próbálj meg lóditani hogy rosszul érzed magad esetleg fáj a füled vagy nem érzed az egyensulyodat hátha kimossák. 19 még elég soká van addig nehéz lesz igy dolgozni tudom milyen érzés....
2022. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beülsz a kádba, a zuhanyt kellemes melegre állítod és a füled felé tartod. Nem szabad levenni róla a zuhanyrózsát mert túl erős lenne a sugara. Én egyszer hasonló szorult helyzetben így ki tudtam mosni, persze lehet, hogy egy fül-orr-gégész ettől teljesen kiakadna.
2022. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ezen már én is gondoltam, hogy azt mondom szédülök, de az a baj, hogy itt úgy bánnak az ügyeleten az emberrel mint a kutyával, akkor is elküldenek simán.

Amit írtál, utána olvasok, holnap veszek, hátha segítene.

Próbálok valami ismerőst keresni, hátha sikerülne.

2. Azt is próbáltam már, de semmi. Egyszerűen semmi nem jön a fülemból ki, neki álltam 100 ml es fecskendővel is vagy 8x belőttem langyos vizet, az sem használt.

Ha megmozgatom le-fel a fülem, egy percre kb kidugul, utána vissza sajnos. Reggel felkelek jó, amíg előre nem hajolok mondjuk fogat mosni, utána ismét bedugul. Itthon ha valaki más mosná nekem ki, nem én magamnak lehet, hogy sikerülne?

Magamtól már nem merek kísérletezgetni.

2022. dec. 9. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Magadnak kell hogy csináld, csak te érzed, hogy a vízsugár megfelelő hőmérsékletű-e és főként: nem-e túl erős.

A paraffinolajat hogy használod? Oldaladra feküdsz, becsöppentesz többet, bemaszírozod és így maradsz pár percig?

Fülgyertyát próbáltad már?

2022. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, így használom. Meg azt is amit az orvos felírt.

Nem azt nem próbáltam.

Csak az a furcsa, hogy ha fekszek sokkal jobb, meg ha felkelek reggel.. Addig amíg fel nem állok.

Nem lehetséges, hogy folyadék van a dobhártyám mögött?

De az gondolom, fájna.

2022. dec. 10. 05:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, mit kaptál rá?
2022. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A háziorvos félre kezelt, semmilyem fülzsír nem volt a fülemben.

A fülészeten azt mondták középfül gyulladás. Summamedet kaptam.

Majd kiderült, hogy ami most van vírus , elkaptam és az húzodott rá a fülemre...

Szóval egyik nagyobb fszságot mondott, mint a másik.

2022. dec. 23. 23:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes. Lényeg, hogy már jól vagy.
2022. dec. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,kidobtam az ablakon több, mint 10 ezret felesleges gyógyszerekre amik mem használtak, de már teljesen meggyógyultam. (c vitamin fokhagyma, hagymatea, zsályatea, kamillás inhalálás)
2022. dec. 24. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!