Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülzsírdugóra jó megoldás ez?

Fülzsírdugóra jó megoldás ez?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakran bedugul a fülem, és emiatt rendszeresen fül orr gégészetre kell járnom kimosatni,ami tudom, hogy szükséges dolog, de hihetetlenül unom már. Tudom, hogy a cseppek, gyertyázás és társai nem segítenek, de láttam ezeket az elektromos fül tisztító készülékeket. Ezek segíthetnek?

2021. júl. 14. 09:20
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem segítenek azok sem. Ezek a dolgok azért haszontalanok, mert ez mind olyanoknak van kitalálva, akiknek nincsenek ilyen gondjaik és eleve nincs ezekre szükségük, csak a marketing magyarázza beléd. Nekem pl. azt mondta az orvos, hogy valószínű a hallójárat olyan, ami miatt benne marad mindig és összegyűlik, majd megkeményedik a zsír benne, de ezt csak fülmosással, esetleg orvosi eszközzel lehet eltávolítani, az semmi más módon nem fog onnan kijönni.
2021. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos legutóbb azt mondta, ha hajlamos vagyok a bedugulásra, vegyek a gyógyszertárban paraffinolajat és asszem naponta városrészek 5 cseppet pár percre. Nem szoktam minden nap, de azóta nem volt gond (ami véletlenen egybeesés is lehet persze).
2021. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én 3 havonta jártam anno fülmosásra, amúgy ezt nekem is javasolta, de most miért kenegessem paraffin olajjal? Egyébként a legutóbbi orvosi vizit óta naponta, vagy max. 2 naponta törölgetem a fülemet és azóta, már 2 éve semmi bajom, nem dugul el, tehát ennyit arról, hogy fülpiszkálót nem szabad használni.
2021. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éventengyűlik fel annyira hogy nyáron mikor belemegy a strandon a víz, beletúrósodik, cuppog és eldugul. Egyébként ha nem éri víz, fel sem tűnik. Évente járok mosatni, nyár elején, az összes fül-orr-gégészt megkerdeztem, hogy van-e megelőzés?

Mindegyik azt mondta, hogy ez ilyen, ki kell mosni a fülészeten.

Elvileg lehet venni gyógyszertárban fülmosó szettet, lehet abba kéne beruháznom.

Kb. 20 éves koromban kezdődött, azóta minden évben bedugul nyár elején (ha nem mosatom ki előre)

2021. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen biztonsagos es hatekony mod, ha orvos kimossa. Otthoni buhera vagy nem hasznal, vagy veszelyes, hiszen melyre kell hatolni.

Angliaban orvosok szoktak szuz olivaolajat ajanlani. Tehat az biztonsagos. Csak eddig nem tudok olyanrol, akinek hasznalt is.

2021. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!