Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mentális, vagy inkább...

Ez mentális, vagy inkább hormonális probléma eredménye?

Figyelt kérdés
Egy harmincas éveihez közeledő nő vagyok, és már sok ember -főként nők- a környezetemben gyakran lehordanak, mert abszolút nem vágyom rá, hogy gyerekem legyen. Kiskoromban sem az volt a jövőképem, hogy családot alapítsak, mindig azt mondták, hogy “majd kinövöd”, ennek ellenére így felnőttként még jobban irtózom a családalapítás gondolatától, mint előtte. Emellé hozzátársul egy érdekes tény, hogy abszolút nincsenek szexuális igényeim, ezt úgy kell elképzelni, hogy 5 éve nem éltem szexuális életet és teljesen rendben vagyok nélküle, nem is vágyom rá kifejezetten, és előtte sem voltam egy nimfomán alkat. Eleinte úgy gondoltam, hogy ez normális, nem is foglalkoztam vele, azt hittem más a mentalitásom és ennyi, de tekintve, hogy tény az, hogy biológiailag úgy vagyunk összerakva, hogy természetes szaporodási vágyunk van, felvetette bennem a kérdést, hogy mi van, ha ezt hormonális probléma okozza, nem szimplán az, hogy máshogy látom a dolgokat..?

2022. dec. 15. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Vérvétellel könnyen ki tudod deríteni, hogy a hormonokkal van e probléma.


Azt nem tartom nagy bajnak ha nem szeretnél gyereket. Az viszont tényleg nem normális, hogy 5 éve nem élsz szexuális életet és vágyat sem érzel.

2022. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sima vérvétel is megmondja, vagy speckó olyan kell ami a hormonokat nézi főleg? Simán voltam pár éve, ott nem találtak semmi eltérőt, de nem teljes vérkép volt, csak egy “rutinellenőrzés”, hogy nagyobb gebasz nincs-e. 18 éves koromban csináltak teljes vérképet is, nem mondták, hogy bármi rendellenes volna, bár lehet volt, csak nem gondolták akkora problémának, nem tudom..
2022. dec. 15. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem probléma. Nincsen semmi bajod.
2022. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem általános rutinvizsgálat, hanem női hormonszint, amit lehetséges, hogy nőgyógyász tud igényelni. De én inkább nem a hormonszintben keresném a választ, hanem vagy aszexuális vagy, vagy valami traumára ezzel az elhárítással reagálsz védekezően. Én szexuálpszichológust keresnék meg a kérdéssel. Amikor még volt partnerkapcsolatod, addig élvezted? Magaddal se szoktál szexuális életet élni?
2022. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2partnerkapcsolatom volt, az egyiknél élveztem, a másiknál nem. De attól függetlenül kifejezett igényem akkor sem volt. Önkielégítés sem gyakori, előfordult már, de nem mondanám, hogy rendszeres lenne.
2023. jan. 3. 22:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet elteszek akkor egy látogatást a nőgyógyásznál, köszönöm
2023. jan. 3. 22:26
 7/7 A kérdező kommentje:
*teszek egy látogatást
2023. jan. 3. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!