Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy ma jobb egészségi állapotban vagyunk, mint a régebbiek és hogy ráér 40 felé gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Szerintem 40 körül a nő szervezete teljesen tönkremegy a gyerekvállalástól. Nem beszélve arról, hogy a gyerek is sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg és generációs különbség is lesz.

50 felett már hatalmas nagy a halandóság és egyre nő és egyre többen rákosak egyre hamarabb, erről cikkek is jelentek meg.

Olyan egészségtelenül élünk, mint még sohasem, a 40-esek már borzalmasan néznek ki, zömük túlsúlyos.

Csak annyi az előnyünk, hogy van elegendő kaja (az is szénhidrát szinte csak), antibiotikum, védőoltás.


Szóval én III. Világháború nélkül is tragikusnak látom a helyzetet....


Miért gondolják egyesek másképpen? Mármint mi az alapjuk erre?


2022. dec. 17. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

😂 Tyű, ennyi sületlen marhaságot egyhelyütt...

"Szerintem 40 körül a nő szervezete teljesen tönkremegy a gyerekvállalástól. " - Szerinted. És amint látjuk, nem vagy a tudományok doktora...

"Nem beszélve arról, hogy a gyerek is sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg" - TÉVES.

"és generációs különbség is lesz" - Ez mondjuk elég gyakori dolog szülő és gyermek között...😂 Már ha ugye az ember nem 14 évesen megy szülni a phutriból...

"50 felett már hatalmas nagy a halandóság" - Öööö, vagy nem. Jó, a középkorhoz képest igen, mert akkor 40 alatt volt hatalmas a halálozási arány, tekintve hogy alig voltak ötvenes aggastyánok 😂

"és egyre többen rákosak egyre hamarabb, erről cikkek is jelentek meg." - Nem, csupán egyre jobbak a diagnosztikai eszközök és egyre egészségtudatosabbak az emberek, értsd: elmennek kivizsgáltatni magukat.

"Olyan egészségtelenül élünk, mint még sohasem, a 40-esek már borzalmasan néznek ki, zömük túlsúlyos." - Téves. Az emberek egyre inkább igyekeznek megőrizni az egészségüket, tudatosan táplálkoznak, mozognak. Nem, a negyvenesek nem néznek ki szörnyen és nem túlsúlyos zömük.

"Csak annyi az előnyünk, hogy van elegendő kaja (az is szénhidrát szinte csak), antibiotikum, védőoltás." - Nem, a világ nagy részén amúgy marhára nincs elég kaja. Nem, nem csak szénhidrát, az más, hogy még mindig vannak, akik szinte csak azzal tömik magukat. De épp ott tartunk, mikor lassan már kis túlzással minden kis zsákfaluban meg lehet venni a legegzotikusabb gyümölcsöt is. Ami amúgy teljesen felesleges, mert van bőven hazai "superfood", nem kell a világ másik végéről méregdrágán venni. Nem, nem csak antibiotikum és védőoltás van (csak? ez marhára nem "csak"), hanem széleskörűen elérhető TUDÁS. Amihez bárki hozzáfér, és tehet a saját egészségéért, kb. ingyen...

"Szóval én III. Világháború nélkül is tragikusnak látom a helyzetet...." Én meg még harmadik világháborúval sem látnám annak.

"Miért gondolják egyesek másképpen? Mármint mi az alapjuk erre?" - A tájékozottság, és az analitikus gondolkodás.

2022. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Az emberek egyre inkább igyekeznek megőrizni az egészségüket, tudatosan táplálkoznak, mozognak. Nem, a negyvenesek nem néznek ki szörnyen és nem túlsúlyos zömük"


Te hol élsz? Szerintem nem ezen a bolygón.

2022. dec. 17. 21:56
 3/15 A kérdező kommentje:

"Én meg még harmadik világháborúval sem látnám annak."


Azt ugye tudod, hogy 1-2 éven belül meghalsz?

2022. dec. 17. 21:57
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

2. Hát nem Magyarországon, az tény.

3. Ezt honnan szeded? 😂

2022. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Gondolom tudod, hogy a világháborúba te is bele fogsz halni.



Ezen felül SEHOL se fogsz tömegesen egészségesen étkező embereket találni, mert a világ minden (fejlett országok) táján a hús-hússal, gyorsan felszívódó szénhidráttal a finom és gyorsan elérhető kaja, az embereknek meg ez kell.


"" Szerintem 40 körül a nő szervezete teljesen tönkremegy a gyerekvállalástól. " - Szerinted. És amint látjuk, nem vagy a tudományok doktora..."


Legalább nézz körül.

Egy 40 évesen szülő nő zsírdisznó lesz, terhességi cukorral, autoimmun betegségekkel, maradandó betegségekkel.


""Nem beszélve arról, hogy a gyerek is sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg" - TÉVES."


Pedig minden tanulmány ezt mondja ki.


""és generációs különbség is lesz" - Ez mondjuk elég gyakori dolog szülő és gyermek között...😂 Már ha ugye az ember nem 14 évesen megy szülni a phutriból"


Látom, az ész nem az erősséged.

Ha 23-25 évesen szül, nemcsak milliószor egészségesebb, nemcsak lesz nagyszülője a gyereknek, hanem a generációs szakadék is KISEBB lesz.


Engem nagyszülők neveltek, hatalmas generációs szakadék volt. De egy 40 évesen szülőnél is van. Egy 25 évesen szülőnél jóval kisebb.


Kapisch?

2022. dec. 18. 09:39
 6/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom tudod, hogy a világháborúba te is bele fogsz halni."

Ja, mert az eddigi világháborúk miatt is már 2x kihalt az emberiség, mi?! 😂


"Ezen felül SEHOL se fogsz tömegesen egészségesen étkező embereket találni, mert a világ minden (fejlett országok) táján a hús-hússal, gyorsan felszívódó szénhidráttal a finom és gyorsan elérhető kaja, az embereknek meg ez kell." - Nem, még mindig nincs igazad, de megértem, hogy te még csak ennyit láttál a világból.


"Egy 40 évesen szülő nő zsírdisznó lesz, terhességi cukorral, autoimmun betegségekkel, maradandó betegségekkel." - Na ez egy akkora sztereotípia, mint egy ház. Nem, nem lesz zsírdisznó, nem lesz terhességi cukra és autoimmun meg maradandó betegsége. Ezek egyikének sem a terhesség és a szülés az oka. Sőt, ha valóban jártas volnál az orvostudományi tanulmányok világában, akkor tudnád, hogy inkább jótékony hatással bír a szülő nő egészségére.


"Pedig minden tanulmány ezt mondja ki." - Nem, bőven vannak már tanulmányok, amelyek arról szólnak, hogy korántsem akkora az összefüggés. De ezt neked kár is magyarázni, láthatólag eltántoríthatatlan vagy a téves meggyőződéseidtől, ez a fixa ideád beégett a két agytekervényed közé.


"Ha 23-25 évesen szül, nemcsak milliószor egészségesebb, nemcsak lesz nagyszülője a gyereknek, hanem a generációs szakadék is KISEBB lesz." - Természetesen van kisebb és nagyobb generációs különbség. De te nem azt írtad eredetileg, hogy mekkora lesz, hanem - idézlek-: ,,és generációs különbség is lesz." Egyébként a generációs különbség nem negatív, hanem természetes dolog. És korántsem akkora probléma, mert a generációs különbség egyáltalán nem arányos a körkülönbséggel, ez nem evidencia.


"Engem nagyszülők neveltek, hatalmas generációs szakadék volt." A a kaki gyermekkorodért és a maradi nagyszüleidért nem mi, és nem a negyvenesen szülő nők a hibásak, ne vetítsd ki.


Kapisch?

2022. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ja, mert az eddigi világháborúk miatt is már 2x kihalt az emberiség, mi?! 😂"


Azt ugye vágod, hogy ha te leszel benne a 20%-ban, aki túléli az előttünk álló világháborút, akkor utána nagyon rút jövő vár rád? Nem lesz elektromos áram, internet, ilyesmi. Fűtés is akkor, ha fával.

Bár sokak szerint atomháború lesz nukleáris téllel.



"Nem, még mindig nincs igazad, de megértem, hogy te még csak ennyit láttál a világból."


A TE világban a sokak szerint nem finom és nem tápláló ételeket eszik. Értem.



"Na ez egy akkora sztereotípia, mint egy ház. Nem, nem lesz zsírdisznó, nem lesz terhességi cukra és autoimmun meg maradandó betegsége. Ezek egyikének sem a terhesség és a szülés az oka. Sőt, ha valóban jártas volnál az orvostudományi tanulmányok világában, akkor tudnád, hogy inkább jótékony hatással bír a szülő nő egészségére."


Jótékony hatással. Az, hogy 9 hónapig egy hatalmas parazitája van (bocsánat, de ez történik). Inkább túléli a női szervezet. Valahogy. Még az arcuk is megcsúnyul az anyáknak.

De igen, túlsúlyos lesz. Mert különben konkrétan éheznie kell, kőkemény kalóriadeficittel.



"Nem, bőven vannak már tanulmányok, amelyek arról szólnak, hogy korántsem akkora az összefüggés. De ezt neked kár is magyarázni, láthatólag eltántoríthatatlan vagy a téves meggyőződéseidtől, ez a fixa ideád beégett a két agytekervényed közé."


Persze... persze....



"korántsem akkora probléma, mert a generációs különbség egyáltalán nem arányos a körkülönbséggel, ez nem evidencia."


De, a legtöbb esetben valószínűleg arányos és DE, k... nagy probléma.



"a kaki gyermekkorodért és a maradi nagyszüleidért nem mi, és nem a negyvenesen szülő nők a hibásak, ne vetítsd ki."


Nem volt kaki gyerekkorom, de köszönöm szépen...

Viszont nehézségeim voltak, AHOGY lesznek az anno Nagyszüleimnél 10 évvel fiatalabban gyereket vállaló párok esetén is.

Egy öregember az esetek döntő többségében nem tudja követni a fiatalok világát.

Egy 50 éves (mondjuk 10 éves gyerekkel) meg öregember.

2022. dec. 18. 10:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Mondom, a két agytekervényed közé besült fixa ideáddal nincs értelme vitatkozni. Én sem teszem tovább.

Kellemes kihalást!🤣

(Bár akkor meg qrvára értelmetlen a kérdésen filóznod.)

2022. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Fiatal korban is megviseli a terhesség-szülés a nő szervezetét.


Rokonok közül mind 30 előtt szült, rhadt nehéz terhességgel, és ketten majdnem ott maradtak a komplikációk miatt.

Egy pedig majdnem a terhesség során fellépett egyéb szervet érintő szövődménybe halt bele majdnem.


Akinek olyan a szervezete, 20-on évesen is kicsinálja a gyerekvállalás, más meg 36-38 évesen is simán viseli.

2022. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért egy 23-25 éves szervezetet általában kevésbé visel meg a terhesség. Mindenkit megvisel, de őket jellemzően kevésbé.

Arról nem is beszélve, hogy jellemzően több energiájuk van a gyerekükre, az éjszakázáshoz, jobban tudják követni a fiatalok dolgait és nem fájó ízületekkel, két kemó között mennek a saját gyerekük szalagavatójára, középiskolás ballagására.

2022. dec. 18. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!