Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Élhetek szakácsként átlagos...

Élhetek szakácsként átlagos életet?

Figyelt kérdés
Szakács szeretnék lenni. Élhetek úgy életet, hogy szívbeteg leszek illetve mindenfajta egészségügyi problémám lenne. Mennyire kemény szakma lenne?
2022. dec. 26. 20:42
A kérdező szavazást indított:
A többi fizikai munka se jobb
Sokkal rosszabb mint a többi fizikai munka
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam vendéglátásban, ami egy gusztustalan iparág az építőiparra együtt, de 100x inkább az építőipar mint a vendéglátás, azon belül is a szakácskodás.


Ha valahol, akkor ott aztán van stressz. Ausztriában is csináltam, itthon is, de 10-ből 9 helyen idegbeteg volt a komplett személyzet, minden hamar gyorsan kell, meg rengeteg helyen a személyzeten spórolnak.

2022. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak beleláttam. Étteremben dolgoztam, más volt a feladatom. Mikor már az ötödik ember mondott fel az agresszív szakács miatt, én is gondolkodóba estem, hogy komolyan így akarok élni? Azt lesni, mikor leszek én a következő, akit elkezd kicsinálni. Felmondtam. Persze a főnökség nem őt rúgta ki, merthát olyan nehéz másikat találni. Azóta is ott van, a többi személyzet körülötte folyamatosan cserélődik, most is üres megint az én helyem, pedig fél éve volt.

Nagyon kemény készülj. Pszichés tartalékod, önismereted, valamennyi empátiád mindenképpen legyen.

2022. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Haverom apja szakács. 14 órát dolgozik (abból kettőben nincs bejelentve). Este 8-kor ér haza minden nap. Utálja az egészet. Igaz, 2 naponta otthon van.
2022. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fura a kérdésed. Szívbeteg leszel, és ezt így előre kijelented, ahogy azt is hogy lesz egy rakás egészségügyi problémád? Honnan veszed hogy beteg leszel?
2022. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdésed. Kapkodtam:/// úgy akartam kérdezni hogy lehetek úgy szakács hogy mindenfajta egészségügyi problémám lenne? És hogy ne legyek szívbeteg? Mire érdemes felkészülni?
2022. dec. 26. 21:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban hogy ne legyen mindenfajta egészségügyi problémám. Egyszer csak sikerül már:DDDD
2022. dec. 26. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vendéglátós vagyok, ne dolgozz a vendéglátásban. Nincsenek hétvégéig, ünnepeid legtöbbször, a baráti társaságod max vendéglátósokból tud kialakulni, mert mindenki másnak akkor van szabadideje amikor neked a legjobban dübörög a munka. Nagy a nyomás, még mindig elfogadott, hogy a séf egy barom és úgy üvöltözik, ahogy akar.

Ha tudsz OKJ-s képzést elvégezni, akkor inkább menj el kárpitosnak vagy valami hasonló fizikailag megerőltetőbb de ugyanakkor nyugisabb munkára.

2022. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukrász a szakmám,ez talán egy kicsit nyugisabb,persze attól is függ,hol van az ember/milyenek a kollégák.Voltam egy konyhán szakácsokkal is,hát hajtanak ezerrel,az biztos,meg ott is volt pár idegbeteg.Ma már én sem dolgozom vendéglátásban,nem igazán tetszik.
2022. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xp ali ***** válasza:
Sztem az a meleg, sok állás hamar ki fog csinálni.
2023. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sosem értettem, miért választja ezt önszántából valaki. persze, ha a szenvedélyed, az más, de tulajdonképpen számodra az ünnepnapok csaknem megszűnnek létezni,

rém stresszes munka, itthon szar a fizetés. ha belegondolsz 12-14 órákat dolgoznak, általában be sincsenek ezekre jelentve mind, és így is vagy kevesebbet keresnek meg, mint egy képzettebb ember irodai munkával - ami kevésbé megterhelő -, vagy nagy nehezen annyit. a különbség hogy irodában 8 órát dolgozik az ember ugyanennyi pénzért kb.

párkapcsolatod,barátaid kb csak vendéglátósok lesznek mindenki mással összeegyeztethetetlen lesz az életviteled.

az első években sokan lelkesek és szeretik, de hamar kiégnek belőle.

2023. febr. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!