Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tisztán érzem es tudom hogy...

Tisztán érzem es tudom hogy hüvely gombám van, muszáj vele dokihoz menni?

Figyelt kérdés
Fixen az van össze nem téveszthető tünetekkel, de itt nincs doki normális és félek is elmenni ilyen higiéniával, mert szégyelném magam nagyon. Kihagyhatom a vizsgálatot és kezelhetem magam vény nélkül kapható gomba gyógyszerekkel, mosakodoval, etc?

2022. dec. 27. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Canesten kombi, vény nélküli, bár nem tudom mit szegyellsz azon, hogy huvelygombad van.
2022. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindwnképpen nezesd meg a biztonság kefvéért, ő hatásosabb gyogyszert tud felírni rá.
2022. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen higiéniával, hetek óta nem fürödtél? A fertőzésekhez az orvos hozzá van szokva, azért van, hogy kezelje, nincs mit szégyellni rajta.

Canesten Kombi kapható recept nélkül, de nem biztos, hogy használ.

2022. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Fürdök én minden nap és pont azért is szégyellem,hogy így is kialakult. Válaszokat pedig köszönöm.


Mindig voltak itt lent problémáim és előbb kialakult ez a probléma de nem vettem észre és már jó ideje húzom hogy elmenjek mert nem volt alkalmam, doki se és pénzem se gyógyszerekre, mostanra kissé büdösebb vagyok akármit csinálok és ezért is félek odamemni

2022. dec. 27. 23:03
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, a hüvelygombának nincs köze a személyes higiéniához, általában a felborult hüvelyflóra okozza. Hogy ha szedsz fogamzásgátlót, cukorbeteg vagy, volt antibiotikumos kúrád, van valami hormonális betegséged akkor ezek mind kiváltó okok lehetnek. Hüvelygombát nagyon sok dolog tud okozni, független a személyes higiéniától.

Tehát ha emiatt félsz dokihoz tenni akkor ne aggódj, ha valaki hajlamos az ilyen fertőzésekre vagy könnyebben felborul a hüvelyflórája akkor lehet tökéletes a higiéniája, akkor is megjelenhet nála. Ezt meg a doki is tudja:)

2022. dec. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen milyen tüneteid vannak?

A rossz szagok inkább gyulladásra utalnak, a nőgyógyász ingyen van, ez a dolga, sokkal többe kerülne ha magadat próbálnád kezelni, mintha megnézi, és a megfelelő szert adja.

2022. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kb augusztus körül volt antibiotikum kúrám, addig bajom sem volt és utána azt hittem hogy csak ilyen időszakos erősebb folyásom van és csak a meleg miatt vagyok büdi, majd elmúlt és most durván visszajött kb egy hónapja. Sajna mindig voltak ilyen enyhébb tüneteim és mindig el lettem küldve velük, csak most bedurvult.


A tüneteim most: nagyon erős folyás és nagyon nagyon erős szag. Fürdés után kb két percel már érezhető, egyetlen szerencsém hogy most nem dolgozom és nem járok ezzel sehova. Sárga a folyásom ez mellett és a nemszeretem külseje viszket, nagyon ritkán a belseje de akkor durván bele nyíllal és ez mellett néha csíp is a pisim. Van még ilyen random szétszakadó érzésem is és ennyi, pirosságot nem láttam, mert oda olyan részletesen nem néztem

2022. dec. 28. 00:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg nagyon a válaszokat, össze szedtem egy kis önbizalmat és amint lehet el is megyek dokihoz.
2022. dec. 28. 00:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Nemszeretem helyett nemiszervem *
2022. dec. 28. 00:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Azonnal orvos! Itt nincs helye a szegyennek! Ez mar valoszinu tovabbterjedt fertozes lehet. A kesszuras fajdalom, stetszakadas erre utal. Mire szedtel antibiotikumot? S most figyelj: a baratom nogyogyasz: Szudanban dolgozott 4 evig. Viz inni sincs, nemhogy furodni. Alsonemut nem hord mindenki. Csibaltak videki vizsgalatokat. A huvelygombaval csak varosban, a gazdagabb holgyeknel talalkozott. Szoval irany az orvos! Ne kezeld magad! A legtobb venynelkuli szer, csak lehuzas. Pontosan tudjak, hogy mi nok megvesszuk a meregdraga kupokat, tablettakat.
2022. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!