Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éhgyomri cukrom 5.7 mmol/L,...

Éhgyomri cukrom 5.7 mmol/L, HBA1C 6.1 %, Hemoglobin A1c (IFCC) 43 mmol/mol. A háziorvosom nem akar tovább küldeni sehova, mert csak enyhén emelkedettek az értékeim. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Legyek erőszakosabb?

Vagy pár hónap múlva ha újra megcsináltatom, lehet, hogy negatívak lesznek már az eredményeim?

Mit tennétek a helyemben, kell-e aggódjak?


2022. dec. 29. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én csináltatnék egy terhelést és elmennélk diabetológiára. Nem vészes, de most még vissza lehet fordítani megfelelő életmóddal. Ha már rendesen cukorbeteg leszel, akkor nem biztos.
2022. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez 1 normális állapot,nem kell hisztizni.
2022. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni de lehet, hogy előbb-utóbb ebből cukorbrtegség lesz.


Diabetológiára menni felesleges, ezt meg kell tudni oldani a háziorvosnak is.


Cukorbeteg diétát elkezdeni, többet mozogni magadtól is tudsz.


Pár hónap múlva mindenesetre célszerű volna megismételni ezeket a laborokat, és ha nem lettek jobbak, akkor kiegészíteni egy cukorterheléssel: ennek az volna az értelme, hogy ha annak alapján felállítható a diabetes diagnózisa, akkor tudna az orvos metformint írni, amivel tovább lehetne lassítani a betegség progresszióját.

2022. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj életmódot váltani, jobban odafigyelni, aztán nem ártana újra megismételni a labort, és meglátni, hogy milyen. Ha nem lett jobb, akkor szerintem érdemes segítséget kérni, esetleg dietetikushoz menni. Amúgy ha jók is lesznek az értékeid, szerintem itt egy végleges életmódváltás kell, mert ha egyszer felment ennyire a Hba1c értéked.. ha nem figyelsz, újra visszafog menni. Amúgy engem anno már 5.7%-es hba1c-vel diabetológiára küldtek, mert a cukorterheléses vérvételem is magasabb lett, de az jó pár éve volt, ha jól tudom, manapság már az ilyen enyhébb eseteket a háziorvos kezeli, viszont én továbbra is megyek évi egyszer beszélgetni a diabetológushoz. :D De amúgy én nem aggódnék, de odafigyelnék. Változtatni kell az életmódodon, és akkor rendben lesz. El sem tudod képzelni, hogy a kisebb étrendbeli változtatások mekkorát tudnak változtatni. Pl. fehér kenyér helyett purpur kenyér, vagy akár teljes kiőrlésű, stb.
2023. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!