Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni. Lefeküdtem...

Nem tudok aludni. Lefeküdtem 2-kor, de még mindig nem tudtam elaludni, pedig már lassan fél 7 van. Van még valaki így?

Figyelt kérdés

Általában jól alszok, de néha van pár nap, amíg kb alig tudok aludni. Van még valaki ilyen helyzetben? Tudsz rá valami megoldást?


Eddig csak feküdtem és próbáltam elaludni, de aztán olyan 6 körül végképp megelégeltem az egészet és elkezdtem telefonozni, mert nem bírtam tovább feküdni.



2023. jan. 3. 06:27
 1/3 anonim válasza:
100%
Én is így vagyok, csak én olyan 11 óta próbálok aludni :/
2023. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minden jót neked, hátha sikerül elaludnod.

Én most megpróbálok, meglátjuk mennyire fog sikerülni :/

2023. jan. 3. 06:53
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

A legrosszabb, amit tehetsz, ha ilyenkor a telefon, agy a laptop után nyúlsz. A monitorok hideg kék fénye rejtett stresszforrásként kortizoltermelésre készteti a mellékvesét, A kortizol egy antistressz hormon, ami antagonistája a melatonin nevű, alvást segítő hormonnak. Vagyis amíg jelen van, a melatonint nem engedi érvényesülni.

Felébredni egyébként szintén belső, rejtett stressz miatt szoktunk. Pl hideg lábfej, vagy lezúgó vércukorszint.

2023. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!