Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen lenne az anális fisszúra...

Ilyen lenne az anális fisszúra? (végbél repedés)

Figyelt kérdés

Már nagyjából egy éve tapasztalom hogy széklet ürítés után a wc papíron pici elénk piros pecsét marad.

Azonban ez most legutóbb sokkal nagyobb mértékben jelent meg, konkrétan vér cseppek jottek. A székletem viszonylag kevés volt de nagyon kemény, száraz és közben éreztem egy erősebb fájdalmat de azóta nem fáj egyáltalán. Nagyjából heti 1szer max 2szer van székletem és az általában mindig ilyen... Emiatt vettem is krémet az ánusz repedésre de hiaba gyogyul be a következő széklet ürítésnél újra szét reped😔mit tudnék tenni ez ellen? Van valakinek tapaszatlata ezen a téren?



2023. jan. 3. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kell növelni a folyadék, illetve rostbevitelt.

Egyáltalán hogy eszel? A heti 1 széklet nagyon kevés.

2023. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hát az étkezésem nem a legjobb... Kevés a rost zöldség gyümölcs nem nagyon kerül az étrendembe meg amúgy sem eszek sokat a folyadékra próbálok figyelni
2023. jan. 3. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy aranyér. Nem ártana megnézetni.
2023. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor jobban fájna nem? Főleg ülés közben. Meg ugy tudom az látszik olyankor van egy dudor is
2023. jan. 3. 11:14
 5/7 anonim válasza:

Mennyi vizet iszol egy nap? A ket liter jó ha megvan, illetve legyen meg. Kicsit változtass az étkezéseden, mert ez így biztosan nem komfortos.


Több rost, rengeteg víz. Amire nagyon figyelj, hogy a több rost mellé feltétlenül kell a sok víz, különben a székrekedés rosszabb lesz mint előtte.


Lehet ez amúgy belső aranyér is, de lehet repedés is. Bármi is ez, fontos lenne, hogy rendezd a székletet.

Menj el orvoshoz, ha ismét előjön, illetve ha a kajabeli változtatások nem használnak.

2023. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem sokat iszok, 1litert/nap maximum próbáltam ezen valtoztatni de nem tudok ennél többet inni főleg ha nincs az a nagy meleg ja és vizet eleg ritkan iszok nagyon nem szeretem limonadet szoktam inkább vagy teát

Ami azóta változott hogy már nem olyan kemény a székletem (a kávé segített a lazításon egyébként) viszont magán a székleten van élénk piros vér ebből gondolom belül van akkor egy seb, használtam rá proktis m kúpot de egyébként nem fáj nincs semmi tünet csak a vér amit látok a székleten...

2023. jan. 10. 12:42
 7/7 Glc 204 válasza:
Én is igyvoltam vasárnap friss piros vér volt hamar elmúlt utána már nem volt az este nem aludtum éget fájt. Nekem azt mondta a házi orvos használjam a reprint de mire toljam fel 😉😉😒
2023. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!