Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek pajzsmirigyrákom van?

Szerintetek pajzsmirigyrákom van?

Figyelt kérdés

Már vagy 6 hónapja érzem,hogy valami nem jó a torkomnál.

Folyamatosan, de tényleg 0/24-ben krákogok meg rekedek.

Már az irodában is megszóltak érte.

Sokszor a nyeléssel is problémáim vannak és egyszer álmomból úgy keltem,hogy nem kaptam levegőt, és olyan volt mintha két oldalról szorongatnák a torkomat.

Ma voltam háziorvosnál aki nagyon leszúrt,hogy ilyen problémával miért nem mentem korábban.

[link]


Ilyen a nyakam.

Ő azt mondta,hogy elképzelhető,hogy egy befelé növő daganat de mindenképpen menjek laborba,fül orr gégészetre és nyaki ultrahangra.

Már holnapra kaptam is időpontokat.

Szerintetek mennyire gyakori a pajzsmirigyrák?

Annyira nagyon félek….


2023. jan. 3. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En is azt mondom miert nem mentel hamarabb?! Tudod mennyit szamit ha idoben fedeznek fel nalad valamit?
2023. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobbakat kívánom! Majd írj, hogy mit mondtak. A tüneteid alapján először refluxot mondtam volna, de attól nem lesz ilyen a nyakad. A háziorvos mondta egyből, hogy daganat is lehet? Előbb kellett volna orvoshoz menned.
2023. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet struma is. De en kovetnem, amit az orvos mond.
2023. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni! Minden jót! Tedd azt, amit az orvosok mondanak!
2023. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ma megyek nyaki ultrahangra este, holnap pedig laborba és péntekre kaptam fül orr gégészetre.

Mindenhova gyorsan kaptam időpontot hála égnek.

2023. jan. 3. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pajzsmirigy daganatainak gyakorisága emelkedő tendenciát mutat, de nem kell megijedned mert egyrészt még nem is biztos, hogy daganatról van szó, másrészt meg ha daganatról is van szó, a pajzsmirigy daganatai 4 félék lehetnek és abból csak 1 ami igazán rossz prognózisú.


Ráadásul a pajzsmirigy érintettség esetén sem biztos, hogy pajzsmirigy daganatra kell gondolni, ugyanis van egy olyan betegség, aminek az a neve, hogy "struma" (golyva).

Ez a leggyakoribb pajzsmirigy megbetegedés. Morfológiailag göbös és diffúz csoportokra lehet osztani. Funkcionálisan lehet hyperfunkciós, normofunkciós, hypofunkciós is, bár az utóbbi ritka. A göbös struma kialakulásának az a háttere, hogy a pajzsmirigy-folliculusok nem egyformán érzékenyek a TSH-ra, így hosszan tartó, emelkedett TSH hatására a mirigy egyes "túlérzékeny" folliculusaiban hyperplasia (sejtek méretének növekedése azok megsokszorozódása által) alakul ki. A TSH szint lecsökkenésekor a hiperplasia visszavonul, a helyét regressziós elváltozások veszik át, s ha ez a folyamat hosszú ideig fennáll s a TSH-szint inagdozik, kialakul a klasszikus többgöbös golyva (struma multinodosa) képe. Ebben változó átmérőjű, kolloiddal kitöltött göbök mellett meszesedés, bevérzés, hyalinosis jön létre. Nem ritka, hogy a nagyra növekedett göb közepe elhal, elfolyósodik és cystává alakul.


De akár egy gyulladásos megbetegedés is lehet, amelynek az a neve, hogy Hashimoto-thyreotidis. A kórkép nőkben gyakoribb, főként a középkorúakban. A pajzsmirigy szimmetrikusan kissé megnagyobbodott, tömött, gumiszerű tapintatú. A betegség kialakulásában a hormonszintézisben részt vevő enzimek ellen termelt ellenanyag mellett szerepet játszik a T-sejtes immunválasz primer betegsége is. Morfológiailag jellegzetes a pajzsmirigy szimmetrikus megnagyobbodása, s az állomány fehéresszürke színe, tömött tapintata, amely miatt gyakran carcinomával tévesztik össze szabad szemmel történő vizsgálatkor.


Illetve van még egy gyulladásos pajzsmirigy megbetegedés. Ez a De Quervain-thyroiditis (ejtsd: de körven). Fiatal, kora középkorú nők betegsége, a pajzsmirigy megduzzad, fájdalmas, s a kórkép gyakran lázzal járó felső légúti fertőzés után néhány héttel alakul ki. Szövetileg jellegzetes granulomatosus kép jellemzi, amelyben neutrophil granulocyták is jelen vannak. Az esetek legnagyobb részében spontán gyógyul.

2023. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy azóta?
2023. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi ilyen eredetű bajom.

Elcsúszott egy nyaki csigolyám ami a nyelési panaszokat okozta.

Járnom kell gyógytornára :)

2023. máj. 12. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De jó ezt olvasni, jó egészséget kívánok!:)
2023. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is megnyugodtam, hál Istennek hogy nincsen semmi komoly.
2023. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!