Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ilyenkor bajom ha...

Lehet ilyenkor bajom ha tornacipőben mászkálok?

Figyelt kérdés
nem hobbiból, csak jelenleg olyan helyzetbe kerültem hogy nincs egy épkézláb cipőm. nemrég kaptam egyet, de hosszabb hordás után derült ki hogy mégsem jó, a lábam oldalát kicsinálja. a lábam amúgy sem szokott fázni, mert a régi lyukasban is végigmászkáltam a telet eddig, csak hogy jelent-e valami egészségügyi kockázatot ha tornacipőt veszek fel vastag zoknival?
2023. jan. 4. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a 10 fokban biztosan nem :) En is abban jarkalok egesz december ota,mert tok jo ido van. Fujd be vizhatlanito sprével. Mondjuk keruld a nagy tócsákat.
2023. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen "tél"? 6-7 fok van.


Én olyan 0, -1 fokig simán elvagyok benne - nyilván pl hosszabb túrához rendes bundás bakancsot húzok.

2023. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a cipő ami nyomja a lábad bőr vagy műbőr esetleg vászon akkor azt cipész 2 ezerért kitágítja. Megéri mert nem kell eldobnod a cipőt.

Nem a hideggel van gond. Csak nem tudom más hogy van vele de én sok lapos talpúban szoktam csámpázni. Figyelj arra higy egyenesen legyen a bokád mert ha nem akkor később fájni fog a lábad.

És ha eljártad a talpát lehet látni rajta pl a sarka nem egyenletesen van lekopva, akkor le kell cserélni mert rosszul fogja tartani a lábad. Folyamatos hordásnál ez max 1 év egy átlagos cipőnél.

2023. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem mindig a belső szélei kopnak el a cipőknek, lúdtalpam is van. azért lutri és szenvedés mindig találni kínaiban valamit. egyetlen cipőre emlékszem amivel kezdettől fogva nem volt gond, nem kellett bejáratni, pedig az is ugyanolyan pár ezres volt mint a többi
2023. jan. 4. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor befelé dől a bokád. Ezt lehet korrigálni, egy kis éket kell betenni a cipőbe a sarokhoz. Kb. 1000 Ft: [link]


Persze az ideális az lenne, ha ortopéd orvoshoz fordulnál vele, mert ha jelenleg panaszt nem is okoz, később kiderülhet, hogy emiatt lett pl. ízületi kopásod. Csak ha nem akarsz magánorvoshoz menni, akkor még jó sokat kell várnod, míg az állami rendelésre bejutsz.

2023. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Nincs most olyan hideg, hidegben is a felfázás fenyeget inkább, ha sokat kell kint állnod.
2023. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan cipőtalpbetétet kellene venned ami jó lúdtalpra, ezt át tudod rakni a következő cipőbe. Ezzel csak az a baj hogy ki kell tapasztalni melyik kényelmes, ezt nehéz ha nincs pénzed. Nálunk a Scholl vált be. Errol a sarokbetétről még nem hallottam, érdemes azt is ki próbálni. A cipőtágítás pedig működik.
2023. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szupináló éknek hívják ezt a fajta sarokéket. Babáknak sokszor eleve szupinált cipőt készítenek, ami kicsit dönti kifelé a baba sarkát, hogy ne alakuljon ki a befelé dőlő boka, úgy mint a kérdezőnél.
2023. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!