Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő orrban lévő seb,...

Mi a teendő orrban lévő seb, illetve var/heg esetén? Már vagy egy hete minden nap lekaptam a vart. Olyankor vérzett. Nem folyik az orrból a vér, de a papírzsebkendőn látszik. Csak vigyázni kellene, hogy ne sértsem fel újra a sebet?

Figyelt kérdés
Írjatok jótanácsokat vagy megerősítéseket.

2023. jan. 5. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát ha folyton lekaparod, akkor ne ks várd, hogy begyógyuljon.
2023. jan. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tegnap megfigyeltem, hogyan zajlik.

Az orrban középen elhelyezkedő porc/sövény (?) két oldalán lévő nyálkahártya (?) - nem biztos, hogy ezek a megfelelő kifejezések - szóval azokkal, amiket most nyálkahártyának titulálok, azokkal érzek.

És úgy érzem olyankor, hogy rá van rakódva valami, amiről bizonyára az a képzetem régről, hogy orrváladék (egyértelműen kifejezve: takony - bocs) és reflexből lekapom orrfújáskor.

Most is ott van, érzem és ingerel, orrfújásra késztet.

De az eszem már tudja, hogy az ott nem takony, hanem var.


És ha nem kapom le, akkor vajon mennyi idő alatt tud begyógyulni?

Jó lenne, ha ezt még megírnátok.

2023. jan. 31. 05:05
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha irritál, akkor mondjuk enyhén nyomkodd meg picit kívülről, vagy masszírozgasd egy picit, hogy enyhüljön, de belülről semmiképp se bántsd. Ha valóban orrot kell fújnod, akkor meg csak óvatosan, nehogy felszakítsd a sebet.

Ha nem piszkálod és nem bántod a sebet, akkor már egy hét után rendesen be kellene varasodnia. De várd meg míg teljesen begyógyul. Ne kapargasd akkor sem a sebet.

2023. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy megírtad.

Igazán remélem, hogy meg tudom csinálni.

(Azt hiszem, hogy nem fogok tudni különbséget tenni a var és az egyebek között.)

De mostmár tényleg nagyon óvatosnak kell lennem, különben sosem gyógyul be.


Úgy érzem, hogy orrot kell fújnom, legalább 2x egy nap, akkor is, ha nem vagyok megfázva. De akkor csak nagyon óvatosan. Vagy megpróbálom azt is csökkenteni.


Köszönöm a támogatást.


Gyakran előfordul, hogy osztani szokták a kérdezőt és emiatt már komolyan féltem megírni a #12-es hozzászólást.


Örülök, hogy nem osztott senki és még egyszer köszönöm a segítséget, válaszokat!!!

2023. jan. 31. 11:29
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Jobbulást!
2023. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

De van mit. Aranyos vagy. (És mindenki, aki ide írt. Ez most egy ilyen kérdés. Minden válaszoló őszintén segíteni akart.)


Köszönöm a jókívánságot!

2023. jan. 31. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!