Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A színeket mindenki ugyanúgy...

A színeket mindenki ugyanúgy látja, mint más, vagy vki a keket pl pirosnak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Mármint remélem érthetoen fogalmaztak.

Az agyunk ugyanúgy fogja fela kék színt, mint mas agya?

Vagy valakinek az agya másképp fogja fel a színeket.

Pl a sárgát sarganak mondja, de kéknek latja

2023. jan. 8. 19:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják szintévesztésnek vagy színvakságnak.


Az átlagos embernek minden szin ugyanaz max az árnyalatok közt lát valaki több vagy kevesebb különbséget.

2023. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nagy baj hogy ha színt téveszt az ember, kortól függetlenül, olyankor alkalmatlan lehet az élet bizonyos területein belül a feladatok ellátására.


Egészségesen született ember ugyanúgy látja a színt, inkább az árnyalatok okozhatnak fejtörést, de ritka hogy abból gond származzon.

2023. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen, hogy máshogy látják a színeket különböző emberek, de ez természetes. Jó olyan nincs, hogy kék helyett sárga, de olyan van, hogy t azt mondod valamiről, hogy lila, a másik meg, hogy piros.
2023. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? :D Szerintem kedves kérdező, erre gondoltál:

[link]


A szín az ember agyában keletkezik az érzékelés által. De mindenkinek kicsit más az agyának a belső szerkezete.

És ebben az esetben a válasz az, hogy könnyen lehet, hogy másképp látják mások. Könnyen lehet, hogy senki nem látja olyannak a világot, mint én. Vagy olyannak, mint te.

Mert lehet, hogy például az a szín, amit te az ég színének látsz, az ugyanaz a szín, amit én a fű színének látok. De ha feltesszük, hogy te is, és én is meg tudom ezt a két színt különböztetni egymástól, és valaki megmondta nekem is, és neked is, hogy az ég kék színű, akkor mindketten az általunk érzékelt színt, ami az égen van vesszük a kéknek.

Szerintem ezt sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet.

2023. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát a 2,3,4 tökéletesen félreértette a kérdést.

Valójában nem lehet megállapítani, hogy pontosan ki mit lát pl a pirosnál. A lényeg az, hogy amit lát, azt mindig pirosnak azonosítja.

2023. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom ez erdekelt
2023. jan. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!