Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hete szinte kínnal fáj a jobb fülem, sírva alszom el és a falat kaparom…. Nem is hallok rá, az elején váladékozott is és kétszer akkorára van dagadva, mint a másik. Annyira be van szűkülve a hallójáratom, hogy semmit nem látni. Voltam magánorvosnál (negyedszer megyek hozzá ezzel a problémával /hallójárat gyulladás/, de eddig mindig megoldotta az, hogy tett bele egy Burow-oldattal átitatott gézcsíkot, egy napon belül el is múlt a fájdalom.)

A problémát ökör módon magamnak okozom, mert ledugom a fültisztítót az agyamig, gondolom felsértem vele azt a vékony bőrt.

Na mindegy, pénteken elmentem hozzá, tett bele gézcsíkot, és most szednem kellett antibiotikumot (Azibiot) és használnom a Ciloxan fülcseppet. A fájdalom egészen tegnap délutánig nem enyhült, csak rosszabb lett, ezért gyorsan vettünk a patikában Burow-oldatot illetve gézcsíkot, azóta itthon mindig cserélem magamnak + SKUDEXA fájdalomcsillapítót szedek, mert más nem nyomja el a fájdalmat.

Mi lehet ez, ha nem hallójárat gyulladás?

Fájdalomcsillapítózás után mennyire fáj, ha átmossák a fülem?

Lehet hogy fel kell szúrni? Az nagyon fáj? Milyen érzés?



2023. jan. 9. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Hallójárat gyulladásnál nincs mit felszúrni, hiszen a dobhártya lenne, amit átszúrnak, de nem az beteg.

Sajnos a külsőfül gyulladás pokolian fáj, tényleg vigyázni kellene, hogy ne sérüljön. A gyakori gyulladásnak oka lehet egy extrán szűk hallójárat. Vigyázni kellene, hogy ne menjen bele fürdővíz, uszodavíz, ne fázzon meg (sapka ilyenkor télen, és kerülni a huzatot, mert az is hozzájárulhat).

Én visszamennék az orvoshoz, mert azért megvan a veszélye, hogy az agy felé továbbvonul a gyulladás kórokozója, és konkrétan bele lehet halni, csak addig még szörnyen fáj :(

2023. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!