Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy ha...

Mennyire igaz az, hogy ha egyszerre sokat kondizok, a szervezetem el kezdi bontani az izmaimat?

Figyelt kérdés
Ma elterveztem, hogy elmegyek kondiba, ez össze is jött, csak fél nyolckor volt buszom haza és ezért nagyjából 3-3,5 órát kondiztam egész nap, persze egész testre és nem túl intenzíven és kb fél óránként nagyjából 10p szünetet tartottam. Amikor haza értem, a nagytesóm azt mondta, hogy a testem másfél óra edzés után elkezdi bontani az izmaim. Ebben mennyi igazság van?
2023. jan. 11. 19:19
 1/1 Zcom09 ***** válasza:

Semmi, bár igaz hogy a szervezet képes erre, de nem ilyen körülmények között. Nagyon leegyszerűsitve a saját izom a lehető legrosszabb energiadorrás amit a szervezet feltud használni. Ez álltalában magasfokú alátápláltságnál jelentkezik és jelentős vese és máj károsodással jár.


Másfél óra alatt (kb, ez függ az embertől, és a terheléstől) a máj glikozid raktára fogy el. Ez lényegében a szervezet cukor raktára ami azonnal felhasználható. Ezután a szervezet elkezd zsírt égetni és abból energiát nyerni. Ez a zsír a szervezet zsír raktáraiból szarmazik ezzel jelentősebb fogyást eredményez, mint egy rövidebb edzés.

2023. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!