Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a baj a szervezetemme...

Mi lehet a baj a szervezetemmel? Sok kérdés egyszerre :D többi lent

Figyelt kérdés

Az elmúlt 4 napban elégé összezavarodottnak és rossz közérzetűnek érzem magamat. A legfőbb problémám az evés. Rendesen táplálkozom, reggelire kakaót szoktam inni, majd az iskolában 8:45kor megeszem a reggelimet ami általában egy szendvics. A nap nagy részében szendvicset eszek de amikor haza érek 2-3 óra között mindig eszek főt ételt is! A vacsorát 6-7 óra között leszoktam tudni, nem nagy adagokat szoktam enni. Ezzel a menetrenddel semmi gondom nem volt eddig, de mostanság megeszem a vacsorámat és...itt jön a másik gond az álmatlanság. Régen 8kor már ágyba voltam egy órát zenét hallgattam majd 9 óra környékén lefeküdtem aludni, ez mindig jó volt kipihent voltam. De most este nem bírok elaludni 11kor-éjfélkor még mindig gondolkodok jár az agyam,és nem bírok elaludni és érzem, hogy nagyon éhes vagyok. Egyszerűen éget a gyomrom, de már éjfél van és nem akarok kimenni enni. Ha nagy nehezen álomba merülök, hajnalban felkelek 4-5 körül és ugyanígy érzek. Hétkor szoktam kelni, de így 4-től 7-ig ugyan úgy fent vagyok.De amikor fel kelek nem érzem magam fáradtan, de az iskolában ugyan így rám tör ez a nagy éhség és szinte már alszok olyan dél körül, már folyok szét a padon. De egyáltalán nem koplalok, sőt a 4 napban 3 kilót fogytam :( nem a fogyást bánom, hanem azt, hogy ez nem tudom miért van. Az igazi kérdésem az lenne, hogy miért nem tudok elaludni, és miért van az, hogy hiába eszek akár milyen nagy adagot, nem hogy jól lakok és hízok hanem éhes vagyok és fogyok? Az alvás problémára az a tippem van, hogy ebben a 4 napban megismertem egy fiút és folyton azon gondolkodom esténként, és várom, hogy írjon. Mert az első 2 napban írt olyan 10óra körül, de mostanság nem és csak várom és lehet, hogy ezért nem alszom? A válaszokat előre köszönöm, bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett:)

14/L



#probléma #éhség #álmatlanság #sok kérdés egyben
2014. máj. 6. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, simán lehet a stressz miatt, amit a várakozás okoz benned.

Ezen felül most kamaszodsz, változik a hormon háztartásod kb. hónapról hónapra.

Most front van, az időjárás is okozhatja. Minél idősebb leszel, annál érzékenyebb leszel a meleg/hideg frontokra.

A korral csökken az alvásigény, ha te 9-kor lefekszel, és 7-kor kelsz, az baromi sok alvás egy nap. Később majd örülsz, ha tudsz napi 6-7 órát aludni.

Ezen felül nem jól eszel. :D Mmint az ételek amiket eszel, vackok. Kakaó, meg ilyen vacak cukros hülyeségeket hagyd el, folyadékot csak vízzel vigyél be. Inkább rágcsálj pufirizsát a suliban, mint fehér lisztes, szalámis szendvicset. Vacsorára meg egyél valami olyat, ami lassú felszívódású, és egész estére ellát tápanyaggal. Pl 50-100g túró (sok benne a kazein, lassú felszívódású fehérje), egy pohárnyi natúr (nem cukros vacak ízesített) joghurtal, kis fahéjjal, mézzel ehetővé téve. Napközben próbálj több zöldséget fogyasztani. És igyál minimum fél liter vizet minden 10. megkezdett testsúlykilogrammonként. Ha 50 kiló vagy akkor 2,5 litert, ha 60 akkor 3 litert naponta.

Mozogj minimálisan, heti 2-3 alkalommal fáraszd le magad estére sportal.


A srác meg ne aggasszon, úgy is agyalni fogsz rajta, mert nem úgy megy hogy ne foglalkozz vele és leszarod. :) De próbálj nem foglalkozni vele, illetve több sráccal is ismerkedhetsz. Ennél sokkal nagyobb szerelmi csalódások fognak mér érni az életben, ha egy ilyen miatt úgy bestresszelsz, hogy nem tudsz enni, mi lesz veled pl. egy komoly szakításnál, mondjuk egy fél évtizedes kapcs. után. Lazábban, na görcsölj rá, majd ír ha akar, ha meg nem ír, majd ír más.

2014. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Lehet bélférged van
2014. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó a pozitivitás mintaképe :D
2014. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
:D
2014. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!