Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Aspiririn mennyire hatásos...

Az Aspiririn mennyire hatásos a megfázásra?

Figyelt kérdés
Nincs láz, torokfájás. Csak orrdugulás meg idönként orrfolyás, enyhe fejfájás.

2023. jan. 13. 16:29
 1/8 Zcom09 ***** válasza:
Az aszpirin egy fájdalom és gyulladás csillapitó. Ha ezek miatt szeded akkor hat, de nem hiszem hogy az orrfolyásra, meg úgy a megfázasra nagy hatása lenne. Mivel alapból sincs láz és torokfájás. Az orrdugulásra/folyásra orrspré lehet jobb vagy esetleg ACC ha hurutos is vagy.
2023. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez az Aspiririn Ultra, ami a leírása alapján megfázás tüneteire van. Direkt kérdeztem a patikában, és ezt ajánlotta. Csak azért kérdezem, hogy esetleg valaki szedte e, és mennyire volt hatásos. Van orrspray is, de nem hinném hogy az önmagában használna.
2023. jan. 13. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak hátráltatják a betegség lefolyását. Ha nincs folymaatos fájdalom, rosszullét, és nem baj, ha nem kell semmi értelmeset csinálnom, akkor inkább hanyagolom ezeket.

Nagy csodák amúgy nincsenek. Aszpirin, ibuprofen, paracetamol, kb minden készítményben ugyanaz a hatóanyag van, és mind csak a tüneteket csökkenti.

2023. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát az is jó nekem, hogy csökkentse a tünetet. Nekem nincs időm teázgatni meg gyógygazakból forró lötty felett bohóckodni. Vagy van rá tabletta vagy nincs. Legfeljebb ha megunom, nem hat semmit ez a gagyi gyógyszer elmegyek dokihoz, iratok ki antibiotikumot. Ma is mentem volna, de sajnos csak kedden rendel, addig meg csak hat valamit ez.
2023. jan. 13. 16:50
 5/8 Zcom09 ***** válasza:
A megfazás tünetei többek között a: láz, torokgyulladás, fejfákás. Ezek a legtöbb esetben gyulladás következményei. Amire hatásos az aszpirin, de ezek neked nincsenek csak a gyenge fejfájas amin valószínűleg segítene is. De a többin ordugulád, köhögés stb. nem nagyon segít. De végeredménynek beszedheted májat annyira nem károsítja és valószínűleg valamenyit javítani fog a közerzeteden.
2023. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lófąszt nem ér.
2023. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meleg tea, mondjuk hagyma, meg minden mennyiségben hagyma.

Nekem ez vált be.

2023. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vírusra antibiotikum se jó, ha jól tudom. Ott csak az segít, ha van immunitásod. Azon semmi nem gyorsít, de mondom, aszpirin, ibuprofen, paracetamol - ez van mindenben. Barátnőmnek most volt hányós megbetegedése, és ő felnőtt Panadolt (paracetamol) + Nurofen Cold & Flut (ibuprofen) szedett felváltva az ajánlás alapján, hogy tudjon létezni. A Strepsils/Strepfen esetleg még lehet valamit, mert az helyi fertőtlenítő hatású.
2023. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!