Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázásra valami gyors és...

Megfázásra valami gyors és hatásos megoldást javasoljatok légyszi?!

Figyelt kérdés

2-3 napja eléggé beteg lettem. Nem fáj semmim. De néha köhögök és könnyem-taknyom egybe van :S

Folyton hapciznom kéne, de nem tudok hanem csak inger.

Holnap már suli. Tudnátok javasolni valami gyors kúrát ami kicsit enyhítené ezt vagy valami vény nélküli gyógyszert?


2011. ápr. 26. 14:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és ritkán vagyok beteg meg már elég régen voltam. De 1000 éve nem voltam ilyen gyenge és nem volt ilyen rossz a közérzetem mint most.
2011. ápr. 26. 14:53
 2/4 M. Camila válasza:
Szerintem próbáld ki a mézes, citromos Coldrex forró italport. Nekem mindig beválik, ha nincs komolyabb bajom. És javaslom, hogy ágyban idd meg, takarózz be és ma még, ha tudsz akkor pihenj! Ezt idd kb. 3-4 napig, ha nem megoldható a hosszú pihenés, akkor legalább egy órát próbálj meg. Suli mellett tudom nehéz, átéltem már ilyen helyzetet. De a mai napot használd ki. Remélem tudtam segíteni! Mielőbbi gyógyulást!
2011. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi gyógyszer, hacsak nem fáj nagyon a fejed és/vagy torkod!


C-vitamin, például valódi citromból, amit a már nem forró, hanem csak meg teába raksz, mézzel együtt. Javaslom még a C-vitamin-tablettát is.

Egyél narancsot, mandarint, vagy a tavasziak közül retket, paprikát - ami van otthon.

A fokhagymát ne hagyd ki, holnapra eltűnik az "illata", tehát este nyugodtan.

Infralámpázz, öblíts sós vízzel (kellemetlen és gusztustalan, de nagyon hasznos tud lenni!!!!!), esetleg inhalálj, ez a 3 dolog könnyebben kitisztítja az arcüregedet!


Szerintem ennyi elég is.


Ha nem leszel jobban pár nap alatt, vagy rosszabbul leszel, akkor szerintem menj orvoshoz.


Jobbulást!

2011. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) Remélem beválik.

Szerencsére a torkom és a fejem nem fáj.

2011. ápr. 26. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!