Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cataflamnak milyen mellékhatás...

Cataflamnak milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
Nálatok jelentkeztek mellékhatások? Illetve baj ha úgy veszem be, hogy ettem előtte?
2023. jan. 13. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

4. Lehetséges mellékhatások Cataflam szedése esetén

Mint minden gyógyszer, így a Cataflam is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


Néhány ritka, vagy nagyon ritka mellékhatás, amely súlyos is lehet:


Az alábbi mellékhatások 10 000 betegből kevesebb, mint 1-10-nél jelentkeznek


Szokatlan vérzés vagy bőrvérzés.

Magas láz vagy nem javuló torokfájás.

Allergiás reakciók az arc, száj, nyelv vagy torok duzzanatával, melyhez gyakran kiütés vagy viszketés társul, és amely nyelési nehézséget, alacsony vérnyomást vagy ájulást okozhat. Nehézlégzés, mellkasi szorítás (asztma tünetei).

Mellkasi fájdalom (szívroham tünetei).

Hirtelen jelentkező, súlyos fejfájás, émelygés, szédülés, zsibbadás, beszédképtelenség vagy a beszéd nehezítettsége, bénulás (agyvérzés tünetei).

Tarkókötöttség (vírusos agyhártyagyulladás tünetei).

Görcsrohamok.

Hipertónia (magas vérnyomás).

A bőr vörös vagy lilás elszíneződése (érgyulladás lehetséges tünetei). Bőrkiütések, hólyagok az ajkakon, szemhéjakon vagy a szájnyálkahártyán (afták). Bőrgyulladás, bőrhámlás.

Súlyos gyomorfájás, véres vagy fekete széklet. Vérhányás.

A bőr vagy a szemfehérje besárgulása (májgyulladásra utaló tünetek).

Véres vizelet, túlzott fehérjevizelés, a vizelet mennyiségének súlyos csökkenése (a veseműködés zavarainak tünetei).

A Cataflam-hoz hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus ("miokardiális infarktus") vagy a sztrók kialakulásának kockázata.

Ha ezek bármelyikét tapasztalja, azonnal értesítse kezelőorvosát.


További, gyakori mellékhatások:


Az alábbi mellékhatások 100 betegből 1 - 10-ben jelentkeznek


Fejfájás, szédülés, hányinger, hányás, hasmenés, emésztési zavarok, hasfájás, bélgázosság, étvágytalanság, a májfunkciós paraméterek (pl. transzamináz szintek) változása, bőrkiütés.


További ritka mellékhatások:


Az alábbi mellékhatások 10 000 betegből 1 - 10-ben jelentkeznek


Aluszékonyság, gyomorfájás, a karok, lábak, kéz- és lábfejek vizenyője (ödéma).


További nagyon ritka mellékhatások:


Az alábbi mellékhatások 10 000 betegből kevesebb, mint 1-ben jelentkeznek


Zavartság, depresszió, alvászavarok, rémálmok, ingerlékenység, pszichotikus reakciók, a kezek vagy lábak bizsergése vagy zsibbadása, memóriazavarok, szorongás, remegés, az ízérzés zavarai, látás-, vagy hallászavarok, székrekedés, szájfekélyek, a nyelőcső fekélyei, szívdobogás, hajhullás, bőrpír, bőrvizenyő, hólyagos bőrkiütések (fokozott napérzékenységből adódóan).


Értesítse a kezelőorvosát, ha ezek bármelyikét észleli.


Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.


Amennyiben a Cataflam-ot néhány hétnél hosszabb ideig szedi, keresse fel kezelőorvosát rendszeres időközönként, hogy megbizonyosodjon valamilyen mellékhatás nem lépett-e fel.

2023. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatokra gondoltam
2023. jan. 13. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyet tapasztaltam: magasabb a vizeletben a bilirubin kiválasztás, hasonlóan,mint pl. az algopirinnél. Viszont az izületi fájdalmakat kiválóan csillapítja.
2023. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Nem szedek ilyen szarokat. Víz, levegő, kis stresszoldás és minden ok.
2023. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem szedtem mèg hosszútávon, de mikor fàjt a fogam egy hétig kb napi 1x. Nekem nem okozott semmit. Evés után vettem be, hogy kevésbé marja a gyomrom.
2023. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!