Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Imuran gyógyszert miért nem...

Imuran gyógyszert miért nem szabad széttörni?

Figyelt kérdés
Az orvos felírta ezt a gyógyszert, hogy szedjem. Viszont az orvos által előírt adagoláshoz el kell feleznem az egyik tablettát. A betegtájékoztatóban azonban azt írják, hogy tilos elvágni vagy eltörni a tablettát, csak egészben szabad szedni. Miért van ez? Lehet abból bármi probléma, ha mégis elvágom a tablettát?

2023. jan. 15. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van a tablettán felezővonal? Egyébiránt semmilyen gyógyszert nem szabad széttörni, ha nem kimondottan felezhető fajta. Gyógyszerészt esetleg megkérdezheted. Vagy említeni az orvosnak a problémát. Különben bajod nem lesz tőle, legfeljebb kevésbé hat ha felezed úgy hogy nem felezhető.
2023. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első tökéletesen leírt mindent.


Nekem például 125 mg-t kell szedni, az orvos kapásból úgy azt írta a javaslatra (utána a háziorvoson viszi mindig fel az eeszt-be), hogy 50 mg és 25 mg, tehát két felé kiszerelést írt fel.


Naponta 2 darabot kell szednem az 50-esből és 1 darabot a 25-ösből,így jön ki a 125 mg.


Nálad ez nem lehet esetleg opció?

2023. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami nincs középén megjelölve azért kell egészben lenyelni,mert az a bélben oldódik.Az eltört meg a gyomorban,és nem fejti ki a hatását .
2023. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cubina ***** válasza:

Én egész életemben összetörtem mindent, ami egy gyufaszál fejénél nagyobb méretű, (főleg ha nincs is bevonva a csúszós bevonattal), mert egyszerűen megakad a torkomon és vagy visszahányom, vagy egy óráig tart, mire felköhögöm. Vagy úgy félremegy, hogy órákig ott marad, míg feloldódik, ami szintén veszélyes, mert szétmarhatja a nyelőcsövet.


Hiába iszok mellé egy vödörnyi vizet, akkor se mennek le. Főleg, amikor például antibiotikumot adnak vagy hasonló óriási pirulát, attól egyszer kis híján megfulladtam. A sok fuldoklás után már attól halálfélelmem van, ha meglátom a nagy gyógyszert.

Mivel egyedül vagyok mindig, senki sem fog Heimlich fogást alkalmazni vagy hátbaveregetni, újraéleszteni.

A családban sajnos mindenki ilyen szűk nyelőcsövű volt.

Bár nem vagyok nagy gyógyszerszedő, de sose volt problémám, összetörve is ugyanúgy hatott minden. A vitaminokból is mindent összetörök/összerágok, és a vérképemen látni, hogy így is működnek, hiába van ráírva bármire, hogy egyben kell lenyelni.

Ha egyszer nem megy, akkor nem megy. Inkább menjen le darabokban, mint sehogy.

2023. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!