Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lesz a mai 30-40 évesekkel...

Mi lesz a mai 30-40 évesekkel és az alattiakkal, ha idősebbek lesznek? (Mozgáshiányra, levegőre, rossz ételekre gondolok.)

Figyelt kérdés

Körbenézve azt látom, hogy az első generáció, akik már oltásokat, antibiotikumokat, úgy általánosságban: gyógyszereket kaptak, sokáig éltek. Viszont ők még a szabadban játszottak gyerekkorukban, gyalog jártak iskolába és a felnőtt élet is több mozgással járt, mint ma, mert kevesebb autó volt, de egy egyszerű főzés is több energiát igényelt, pl kézi habverés, dagasztás, jóval kevesebb félkész élelmiszer. Félautomata mosógépek stb.

A ma 70+-osok szívósak, erősek még ma is. Az 50-60-asok már kevésbé. Mi meg lekvárok vagyunk.


Ma egyre több a gépjármű, egyre zsúfoltabbak a települések, egyre rosszabb a levegő.

Nem tudom, így van-e, mert már felnőtt, de még gyermektelen vagyok és nem látok rá játszótérre, nagyobb lakótelepekre, parkokra, de azt mondják, hogy a mai gyerekek kütyüken játszanak.


A saját korosztályomra rálátok, napi mozgás a parkoló és a lakás közötti séta, esetleg a megálló és az iroda közötti gyaloglás. Lépcsőhasználat a döntő többségnél nuku.


Étkezés napi kétszer borzalmasan sokat, sült krumpli, fehér kenyér, rizs, valamilyen hús. A túlnyomó többséget nem látni zöldséget vagy gyümölcsöt enni. Halat sokan bevallottan nem szeretik. Estére zsíros felvágottak a fehér kenyérrel. Rostosabb, több tápanyagot tartalmazó gabona nem is kapható kajáldákban, rendelni is elvétve lehet csak ételt ilyesmi körettel.


Sportolni sokaknak nincs igényük, amit alapvetően meg lehet érteni, mert ez is csak egy hobbi, nem lehet mindenkinek ez a hobbija.


Hatalmas hányadnak ideje sincs sportolni. Például gyerekesek esetén, akár 1-2-3-4 éves kisgyerekkel, akár kisiskolással, akivel tanulni kell otthon meg nincs is idejük. Csak messziről jött emberektől hallom, hogy van ideje sportolni gyerekkel, akikre rá is látok, sehol sincs idő.



Most nem feltétlen az elhízásra gondolok, ha jó a genetikája és/vagy nem eszik túl sokat, maradhat vékony is, attól még NEM egészséges az életmódja!!



Nem akarok olyan szöveget nyomni, hogy régen minden jobb volt, mert nem igaz ez.

Én örülök, hogy most élek.


Azt is tudom, hogy vannak, akik odafigyelnek az étkezésükre vagy sportolnak (érdekes, a kettőt együtt ritkán látom), de még mindig nagyon kevesen.


Szóval szerintem ez ugyanúgy problémát fog okozni, mint a globális felmelegedés.

Illetve lehet, hogy azon fog segíteni a rövidebb emberélet révén....



Rá tudtok mutatni valami megnyugtatóra, hogy miben nincs igazam?



2023. jan. 16. 15:56
1 2 3
 11/26 hollófernyiges ***** válasza:
67%
Hasonlítsd össze az elpuhult nyugatiak várható élettartamát a sokat mozgó, nem oltott, természetes ételeket fogyasztó afrikaiakkal vagy akár az ötven évvel ezelőtt adatokkal.
2023. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%
Jobbak az életkörülmények, könnyebb jó minőségű ételekhez jutni, az orvostudomány sokat fejlődött, a várható élettartam nőtt, bár a mozgás és az egészséges életmód mindíg is számított. Amúgy attól mert valaki nem sportol, mikor kisgyerekei vannak, még sétálhat velük vagy jógázhat, de miután nagyobbá válnak megint lehet csinálni. De mondjuk sokszor a munka is mozgás...
2023. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit értenek az ételek minősége alatt, a többség sok mesterséges anyagot tartalmazó, nagyon sóízű vagy cukorízű valamit eszik nulla zöldséggel, napi többszöri húsfogyasztással.


Azért a gyerekkel andalgás messze nem elegendő testmozgás a szervezet számára.

Közben 50 éve még kézzel verték a habot, a vizes szennyest tették át a centrifugába, több helyre jártak gyalog, kertesházban gyakoribb volt a konyhakert és EZEK MELLETT andalogtak a gyerekkel.



Amúgy ha tini gyerek mellett akar visszatérni a rendszeres sporthoz egy manapság egyre inkább ilyenkorra 55-60 éves ember, hááát... Sok sikert.



A munka meg mozgás-e. Eeeesetleg.

De egy kasszás (pláne ha csak kasszás), óvodapedagógus, tanár, egyetemi tanár nem mozog eleget attól, hogy nem ül! ;)



Olyan szívelégtelensége lesz a generációnknak sok egyéb mellett, hogy öröm lesz nézni....

2023. jan. 16. 18:56
 14/26 A kérdező kommentje:

Hollófernyiges


Az elpuhult nyugatiaknak adok 40-50 évet. Mármint a születésüktől. Összesen.


Aki most 70-es, az még dagasztott, gyalogolt, a centrifugába rakta át a vizes ruhát, sokkal tisztább levegőt szívott, kevesebb szénhidrátot és húst evett, megkockáztatom, több zöldséget.


Magamnak és a korosztályomnak még 10-20 évet adok.


Semmit se mozgunk.



És nem igazán fejlődik az orvostudomány.

Tudják gyógyítani a rákot? Meg tudják szüntetni az autoimmun betegségeket? Van gyógyszer a magas vérnyomás, magas koleszterin OKÁRA? Vannak megbízhatóan működő műszívek?

2023. jan. 17. 10:49
 15/26 hollófernyiges ***** válasza:
Te tényleg ortorexiás vagy, esküszöm. Amerikában az 50-es évektől kezdődött ez a mozgáshiányos életmód. Mindenhová autóval mennek, felmérések szerint naponta 400 métert sétálnak összesen, cukros-zsíros, vegyszerekkel teli kaját esznek évtizedek óta (ránk ez csak a 90-es években szakadt) és köszönik szépen jól megvannak, lehet hogy dagadtak, de elélnek 80-85 éves korukig.
2023. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ok, de ha igazad van, akkor ez minden eddigi biológiai ismeretnek ellentmond.


Akkor mi az, ami árt?

Mi az, ami befolyásolja az élethosszt?

Mi értelme a sportnak?

Mi értelme a zöldségnek?

2023. jan. 17. 12:30
 17/26 hollófernyiges ***** válasza:
Biológus diplomám van és szerintem annyira nem mond ellent. Túlspilázod az étkezés hatását meg a sport hatását az élethosszra. Nyilván van ilyen hatás, de a rendes orvosi ellátás sokkal többet jelent. Lásd a természeti népeket, akik egész nap mozognak, csak természetes ételeket fogyasztanak, a környezetszennyezést meg az ízfokozókat hírből sem ismerik és meghalnak harminc éves korukban.
2023. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

De ha meghalnak korán, akkor az fertőző betegségek miatt...


Egy szívbetegséggel semmit se tud kezdeni az orvostudomány, ezt tapasztalom. Ahogy koleszterinnel és semmivel se. Vagy tudja kezelni és a kezelésnek mellékhatásai vannak, vagy kezelni se tudja.



De a lényeg.


Akkor szerinted felesleges sportolással csökkenteni a szabadidőt és a pénzt?

Nem baj, ha tésztát eszem hússal zöldség nélkül?

2023. jan. 17. 12:53
 19/26 hollófernyiges ***** válasza:
Nem baj ha tésztát eszel hússal, ha egyébként eszel zöldséget is. Sőt, ehetsz csokit vagy olajban sült krumplit is, ha nem viszed túlzásba. A lényeg hogy ne legyél állandó kalóriatöbbletben és a szükséges vitaminok meg nyomelemek meglegyenek, de ehhez egyáltalán nem kell csak zöldségen meg zsírmentes csirkemellen élni. A mozgás is kell, de azt sem szabad túlzásba vinni, volt olyan kolléganőm, akinek már hormonproblémái voltak a napi edzések miatt.
2023. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nekem pl kerülnöm kell mindent, ami zsíros. 100%-ig. Az olajban sült dolgok ízét nem szeretem. A csokit igen. :)



De ha körülnézel, senki se eszik zöldséget, a többség minden nap eszik zsírosat, a sportolók aránya nagyon-nagyon alacsony, ha család van, ott nullához konvergál.

Alig ismerek valakit, aki eszik halat.

2023. jan. 17. 13:20
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!