Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lesz a mai 30-40 évesekkel...

Mi lesz a mai 30-40 évesekkel és az alattiakkal, ha idősebbek lesznek? (Mozgáshiányra, levegőre, rossz ételekre gondolok.)

Figyelt kérdés

Körbenézve azt látom, hogy az első generáció, akik már oltásokat, antibiotikumokat, úgy általánosságban: gyógyszereket kaptak, sokáig éltek. Viszont ők még a szabadban játszottak gyerekkorukban, gyalog jártak iskolába és a felnőtt élet is több mozgással járt, mint ma, mert kevesebb autó volt, de egy egyszerű főzés is több energiát igényelt, pl kézi habverés, dagasztás, jóval kevesebb félkész élelmiszer. Félautomata mosógépek stb.

A ma 70+-osok szívósak, erősek még ma is. Az 50-60-asok már kevésbé. Mi meg lekvárok vagyunk.


Ma egyre több a gépjármű, egyre zsúfoltabbak a települések, egyre rosszabb a levegő.

Nem tudom, így van-e, mert már felnőtt, de még gyermektelen vagyok és nem látok rá játszótérre, nagyobb lakótelepekre, parkokra, de azt mondják, hogy a mai gyerekek kütyüken játszanak.


A saját korosztályomra rálátok, napi mozgás a parkoló és a lakás közötti séta, esetleg a megálló és az iroda közötti gyaloglás. Lépcsőhasználat a döntő többségnél nuku.


Étkezés napi kétszer borzalmasan sokat, sült krumpli, fehér kenyér, rizs, valamilyen hús. A túlnyomó többséget nem látni zöldséget vagy gyümölcsöt enni. Halat sokan bevallottan nem szeretik. Estére zsíros felvágottak a fehér kenyérrel. Rostosabb, több tápanyagot tartalmazó gabona nem is kapható kajáldákban, rendelni is elvétve lehet csak ételt ilyesmi körettel.


Sportolni sokaknak nincs igényük, amit alapvetően meg lehet érteni, mert ez is csak egy hobbi, nem lehet mindenkinek ez a hobbija.


Hatalmas hányadnak ideje sincs sportolni. Például gyerekesek esetén, akár 1-2-3-4 éves kisgyerekkel, akár kisiskolással, akivel tanulni kell otthon meg nincs is idejük. Csak messziről jött emberektől hallom, hogy van ideje sportolni gyerekkel, akikre rá is látok, sehol sincs idő.



Most nem feltétlen az elhízásra gondolok, ha jó a genetikája és/vagy nem eszik túl sokat, maradhat vékony is, attól még NEM egészséges az életmódja!!



Nem akarok olyan szöveget nyomni, hogy régen minden jobb volt, mert nem igaz ez.

Én örülök, hogy most élek.


Azt is tudom, hogy vannak, akik odafigyelnek az étkezésükre vagy sportolnak (érdekes, a kettőt együtt ritkán látom), de még mindig nagyon kevesen.


Szóval szerintem ez ugyanúgy problémát fog okozni, mint a globális felmelegedés.

Illetve lehet, hogy azon fog segíteni a rövidebb emberélet révén....



Rá tudtok mutatni valami megnyugtatóra, hogy miben nincs igazam?



2023. jan. 16. 15:56
1 2 3
 21/26 hollófernyiges ***** válasza:
Akkor más körökben mozgunk, az én környezetemben mindenki eszik legalább főétel mellé salátaként zöldséget (kivéve az ötéves lányomat, de ő gyümölccsel pótolja), időnként halat is (bár a tengeri halat lehetőség szerint igyekszem minimalizálni környezetvédelmi okokból). Sportban itt is elég rossz a helyzet.
2023. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk napi egyszer enni némi zöldséget még nagyon kevés. Még 20 éve is napi ötszörit tanultam, azóta az a tanács, hogy a tányér felé zöldség tegye ki.


Mondjuk én a többségnél napi egyszer se látok zöldséget.


Barna rizs, hajdona, zab, köles, édesburgonya nem is kapható.



Lényegében te is leírtad, miért nem fogunk tovább élni 40-50 évnél.



Jó lenne olyan gyógyszer, amivel a test nem építené le az izmokat, műszív az első szívbetegség-jelekre stb.

2023. jan. 17. 15:01
 23/26 anonim ***** válasza:
Hol a pcsában laksz, hogy nem kapható barna rizs? Kb az összes boltban kaphatóak ezek mind...
2023. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nem boltban szoktam ebédelni.
2023. jan. 17. 15:24
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát ha sosem főzöl magadnak, kicsit nagyobb problémák is vannak az étrendeddel, mint hogy nincs benne barna rizs...
2023. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Mert amit magadnak főzöl, jobb... Persze. Főleg, amit a többség csinál, hogy mirelitet önt össze félkész szósszal, hús hússal, rizs rizzsel és a főzéssel a 8-9 óra alvástól és a sporttól veszi el az időt.


Még mindig nem amellett érveltél, miért élnének a mai 20-40 évesek 50-60 évnél tovább.

2023. jan. 17. 17:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!